המוסד: סיכלנו פיגוע של חיזבאללה בהנחיית איראן נגד ישראלים בברזיל

המוסד: סיכלנו פיגוע של חיזבאללה נגד ישראלים בברזיל
המשטרה הפדרלית במדינה עצרה את השניים, החשודים כי גויסו ומומנו על ידי ארגון הטרור, והוציאה 11 צווי חיפוש ועיקול נגד אחרים באזורים שונים במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברזיל
צילום: Stringer/Anadolu Agency via Getty Images

המשטרה הפדרלית בברזיל עצרה שני אזרחים ברזילאים בחשד שתכננו לבצע פיגועים נגד הקהילה היהודית במדינה - כך דווח הערב (רביעי) בכלי תקשורת מקומיים. השניים חשודים כי גויסו ומומנו על ידי ארגון חיזבאללה.

משטרת ברזיל ערכה מבצע נגד אנשים המקושרים לחיזבאללה בשטחה. 11 צווי חיפוש ועיקול הוצאו בכמה אזורים במדינה. המוסד הודיע שגופי הביטחון בברזיל יחד עם הארגון ושותפיו בקהילת הביטחון הישראלית, לצד גופי ביטחון ואכיפה בינלאומיים נוספים, סיכלו בברזיל פיגוע שקידם ארגון הטרור חיזבאללה, בהנחיית ומימון המשטר האיראני.

מוקדם יותר היום פורסם כי באוסטרליה הוכה גבר יהודי בשנות ה-40 לחייו על ידי שלושה בני אדם פרו-פלסטיניים בפארק סידני ובעקבות זאת אושפז למשך ארבעה ימים. התוקפים הכו את הקורבן לפחות 12 פעמים באגרופים וחבטו בו מספר פעמים: "הוא סובל מפנסים בשתי עיניו, זעזוע-מוח, ו-4 סדקים בעמוד-השדרה". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

הקורבן הותקף לפני כשבועיים לאחר שהסיר עלון שנתלה בגינת משחקים בפארק, הקורא להשתתפות בעצרת פלסטינית. משטרת אוסטרליה פתחה בחקירה וקראה לציבור לסייע במתן מידע או תיעוד של האירוע. מגישת רשת סקיי ניוז התייחסה לאירוע ואמרה: "אנו עדים למשבר ברור של אנטישמיות מאז מתקפות ה-7 באוקטובר בישראל". עוד הוסיפה: "מדובר בתקרית מזעזעת ומחליאה, הקהילה היהודית חשה שאינה בטוחה." כמו כן, נציגי שתי המפלגות הגדולות באוסטרליה גינו את התקיפה.

 

 

 

הפופולריים