הבילד הגרמני במסר לגרטה: "עדיף שתהיי בשקט"

הבילד הגרמני במסר לגרטה: "עדיף שתהיי בשקט"
בעיתון סיקרו את הקריאה של פעילת האקלים לתמוך באלו ש"עברו דיכוי", וכתבו: "לא מעוניינים במסע האנטי ישראלי של גרטה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גרטה טונברג באמסטרדם, הערב
צילום: אי-פי

בעמוד השער של עיתון הבילד הגרמני הופיעה הבוקר (חמישי) הכותרת "עדיף שתשתקי, גרטה". זאת ברקע קריאתה של פעילת האקלים השוודית גרטה טונברג אתמול בזמן מחאה באמסטרדם – "אין צדק אקלימי על אדמה כבושה". באתר האינטרנט של הבילד נכתב: "לא מעוניינים במסע האנטי ישראלי של גרטה". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

השער של הבילד

בתגובה לדבריה של טונברג במחאה אתמול, התפרץ לבמה פעיל שניסה לחטוף מידיה את המיקרופון ואמר: "באתי להפגנת אקלים ולא להפגנה פוליטית". התפרצותו גררה קריאות בוז מהקהל והוא הורחק מהבמה. על אף התקרית, המשיכה טונברג ואמרה כי "כתנועה לצדק אקלים, יש להקשיב לקולות של מי שמדוכאים ושל מי שנלחמים למען חופש ולמען צדק. אחרת, לא יהיה צדק אקלימי מבלי סולידריות בין-לאומית".

על פי ההערכות השתתפו בהפגנה כ-70 אלף בני אדם, רבים מהם נופפו בדגלי פלסטין. מלבד טונברג נאמו באירוע אישה מאפגניסטן ואישה פלסטינית, שדיברה אף היא בגנות ישראל.

בחודש שעבר פרסמה טונברג פוסט בחשבון האינסטגרם שלה, בו נראתה אוחזת שלט שעליו הכיתוב "עמדו לצד עזה". מלבדה הופיעו בתמונה עוד שלוש צעירות, אחת מהן הניפה את דגל פלסטין. "היום אנו מציגים סולידריות עם פלסטין ועזה", כתבה בפוסט. "העולם צריך לדבר ולקרוא להפסקת אש מיידית, לצדק ולחופש לפלסטינים ולכל האזרחים שנפגעו".

הפופולריים