הבית הלבן: חמאס משתמש בבתי חולים להחזקת בני ערובה

הבית הלבן: חמאס משתמש בבתי חולים להחזקת בני ערובה
דובר המל"ל האמריקני אמר ארגון הטרור מבצע פשע מלחמה בכך שהוא פועל בשיפא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבית הלבן
צילום: אי.פי

בבית הלבן מאמצים הערב (שלישי) באופן רשמי את הגישה הישראלית ואומר: יש לנו מודיעין שחמאס והג'יהאד משתמשים בבתי חולים ברחבי עזה. בהודעה של דובר המועצה לביטחון לאומי האמריקני, ג'ון קירבי, נמסר: "המידע מגיע ממודיעין אמריקני ומודיעין מאומת, השימוש של חמאס בא-שיפא הוא פשע מלחמה. ארצות הברית לא תומכת בהפסקת אש, אלא בהפוגות הומניטריות שצה"ל מאפשר כבר עכשיו. ארצות הברית במגעים פעילים כל העת עם שותפותיה באזור בנוגע לבני הערובה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

קירבי הוסיף: "יש מאמצים יום יומיים בנושא המלחמה במזרח התיכון, יועצו של הנשיא ביידן יגיע מחר לאזור. המטרה העיקרית היא שחרור בני הערובה ומניעת הסלמת המלחמה באזור. יכול לאשר שחמאס והג'יהאד משתמשים בכמה בתי חולים רצועה כולל א-שיפא ובמנהרות מתחתיהן למטרות טרור והחזקת בני ערובה. ארצות הברית לא תומכת בהתקפת בתי חולים מהאוויר, יש להגן על בתי חולים, אך זה מסביר את המורכבות של המבצע הקרקעי, כשחמאס מתחבא בתוך אוכלוסייה אזרחית".

דובר צה"ל, תת אלוף דניאל הגרי, אמר כי צה"ל פועל לאפשר לפנות את כלל בתי החולים ברצועה, וקרא לפעילי חמאס שמתחבאים בהם להיכנע, כדי למנוע פגיעה בשוהים בהם. בתדריך היומי לתקשורת הוסיף הגרי כי "חיסול בכירי חמאס הוא יעד מרכזי בלחימה, וכי נפעל בכל מקום ברצועה כדי לפרק את חמאס - באוויר, בים וביבשה".

הגרי ציין שכוחותינו פועלים בסביבה רוויית מלכודות מעל ומתחת לקרקע. לכן, ביטחון כוחותינו קודם לכל. באשר לחטופים אמר הגרי כי נעשה כל מאמץ מבצעי, מודיעיני או אזרחי להשיב אותם הביתה. דובר צה"ל מסר כי עד כה נמסרו הודעות למשפחותיהם של 366 חללי צה"ל, שנפלו בקרבות.

הפופולריים