המסר של איראן לחמאס: "לא ניכנס למלחמה בשמכם"

המסר של איראן לחמאס: "לא ניכנס למלחמה בשמכם"
המנהיג העליון ח'אמינאי אמר להנייה כי ימשיך לספק תמיכה אך לא התערבות ישירה בלחימה. דיפלומט איראני הגיב לטענות: "ידיעת כזב ממעמקי הדמיון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עלי ח'אמינאי ואיסמעיל הנייה
צילום: AP

המנהיג העליון של איראן עלי ח'אמינאי העביר מסר ברור למנהיג חמאס איסמעיל הנייה כשנפגשו בטהרן בתחילת נובמבר: "לא נתת לנו אזהרה על המתקפה שלך ב-7 באוקטובר על ישראל ואנחנו לא ניכנס למלחמה נגד בשמך", כך לפי מספר גורמים על פי דיווח שפורסם היום (רביעי) בסוכנות הידיעות רויטרס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

חמינאי אמר להנייה כי איראן תמשיך להעניק לקבוצה את תמיכתה הפוליטית והמוסרית, אך לא תתערב ישירות. הוא גם לחץ על הנייה להשתיק את הקולות בחמאס הקוראים בפומבי לאיראן ולחיזבאללה להצטרף למערכה נגד ישראל במלוא העוצמה. 

שר החוץ האיראני לשעבר, מוחמד זריף, קרא אתמול למדינתו שלא להתערב ישירות ולהסתבך במלחמה עם ישראל או ארצות הברית. לטענתו, "הדרך הטובה ביותר להגן על העם הפלסטיני הייתה למנוע מהמערב להגדיר את אותו כשלוחה איראנית, ולהימנע מניסיונותיה של ישראל לערב את איראן בקרב".

כמיל באקר, דיפלומט בשגרירות האיראנית בביירות, הגיב לטענות: "סוכנות רויטרס פרסמה היום ידיעת כזב ממעמקי הדמיון על פגישה בין חמינאי והנייה, במטרה להפריד בין אחים וחברים". 

הפופולריים