ביידן על הצפת המנהרות בעזה: נעשו אישושים שאין בהן חטופים

ביידן על הצפת המנהרות: נעשו אישושים שאין בהן חטופים
בישראל אומנם לא אישרו רשמית שהחלו בהליך, אך נשיא ארה"ב התייחס ברמיזה לדברים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום ג'ו ביידן בישראל
צילום: צילום: AP

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן התייחס הלילה (רביעי) לדיווח לפיו ישראל החלה להציף את המנהרות בעזה ואמר כי "נעשו אישושים לכך שאין אף חטופים במנהרות הללו, אך איני יכול לומר זאת בוודאות". הנשיא המשיך ואמר בכנס תורמים הלילה: "מה שאני יודע הוא שכל מוות של אזרח הוא טרגדיה לאומית. ישראל הצהירה על כוונתי להתאים בין מילותיה וכוונותיה לבין מעשים". בישראל לא אישרו רשמית שהמהלך אכן יצא לפועל.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בוול סטריט ג'ורנל דווח אתמול שישראל החלה להזרים מי ים לתוך מערכת המנהרות של חמאס בעזה, וככל הנראה תעשה זאת במשך כמה שבועות. לפי הדיווח, הצפת המנהרות היא חלק מ"מאמץ אינטנסיבי" של ישראל להרוס את התשתית התת קרקעית שסייעה לחמאס לתמרן את פעולותיו בתוך הרצועה, וסייעה לו להחזיק בחטופים. המהלך הוא רק טכניקה אחת בה משתמשת ישראל בניסיון לפנות את המנהרות, ולהשמיד אותן. 

הרמטכ"ל הרצי הלוי התייחס לדיווחים על התוכנית להצפת המנהרות לפני כשבוע בתדרוך שערך בגבול עזה. "אנחנו פוגשים תשתיות רבות של תת קרקע בעזה. יש לנו דרכים מגוונות, לא אדבר עליהן כאן. פיצוץ והשמדה וגם יכולות שמונעות מאנשי חמאס מלהשתמש במנהרות תוך כדי לחימה". הרמטכ"ל הלוי הוסיף כי "כל אמצעי שיוכל למנוע את השימוש בתת קרקע אנחנו שוקלים להשתמש בו, הרעיון הזה (הזרמת מי ים) הוא רעיון טוב, ולא אתייחס אליו כרגע".

הפופולריים