איומי החות'ים בים האדום | איקאה הודיעה: ייתכן מחסור במוצרים בשל המצב

איקאה: ייתכן מחסור במוצרים בשל המצב בים האדום
ענקית הריהוט היא החברה הראשונה המודיעה על עיכובים הצפויים בעקבות האיומים הימיים. על רקע ההסלמה בים האדום והקמת הקואליציה הימית, רמז מנהיג המורדים בתימן על מעורבות של מדינות ערביות לטובת ישראל, ושיגר איום לארצות הברית: "ספינות אמריקניות יהפכו למטרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

ענקית הריהוט השוודית איקאה מסרה היום (רביעי) כי היא מתמודדת עם עיכובים שעשויים להוביל למחסור בחלק ממוצריה בשל שינוי נתיבי הסחר הימיים בעקבות איומי המורדים החות'ים בתימן בים האדום. סוכנות הידיעות בלומברג דיווחה כי מהחברה נמסר כי "המצב בתעלת סואץ יתבטא באיחורים ועשוי לגרום לחוסר זמינות של חלק ממוצרי איקאה". לא נמסר באילו מדינות צפויים עיכובים אך רבים ממוצרי החברה מגיעים לאירופה ולמזרח התיכון ממפעלים באסיה בהובלה ימית, בפרט דרך תעלת סואץ.

המנהיג הרוחני של המורדים החות'ים בתימן, עבד אל מלכ אל חות'י, התייחס בנאום שנשא היום להסלמה בים האדום, ואמר כי מלבד ישראל ישנן ארבע מדינות נוספות שמיירטות את מתקפות הכטב"מים והטילים שיורים החות'ים על מטרות ישראליות - בהן גם מדינות ערביות. לדבריו, כוחותיו "ניחנו בסבלנות" מול המעורבות של מדינות ערביות, למרות שהתקיפות כוונו רק למטרות המזוהות עם ישראל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החטופים שנותרו בשבי - הרשימה המלאה

על רקע הקמת הקואליציה הימית נגדם, הזהיר מנהיג החות'ים את ארצות הברית וכל מדינה אחרת שלוקחת חלק במהלך שלא להתערב כדי לשרת את ישראל - ולא להקריב את האינטרסים שלהן למענה. הוא הבהיר כי המהלך האמריקני לא יניא את החות'ים מהמהלכים שלהם - ואיים כי אם ארצות הברית תסלים ותפתח מלחמה ישירה נגד תימן, אז הם לא יישבו בחיבוק ידיים והספינות האמריקניות יהפכו מטרה בעבור לטילים ומל"טים.

לדבריו, האמריקנים פעלו כבר מההתחלה נגד החות'ים כדי להגן על הספינות הישראליות ששטות בים האדום. "הקמת הקואליציה נועדה לערב מדינות נוספות בעניין", אמר והוסיף כי "המהלך הזה לא נועד להגן על השיט הבין-לאומי, אלא כדי להגן על ישראל ולהפוך את ים סוף לזירת לחימה". עוד אמר כי המהלך הזה הוא היענות לבקשה ישראלית.

 

 

הפופולריים