יחסים מפוקפקים: רוסיה במקום הראשון בהשקעות הזרות באיראן

יחסים מפוקפקים: רוסיה במקום הראשון בהשקעות הזרות באיראן
השגריר הרוסי ברפובליקה השיעית אמר בריאיון לעיתון המזוהה עם הקרמלין כי "חברות אנרגיה רוסיות השתלבו בצורה טובה בפעילות באיראן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין
צילום: אי-פי

שגריר רוסיה באיראן אלכסיי דדוב אמר היום (שלישי) בריאיון לעיתון המזוהה עם הקרמלין "ריא נובוסטי" כי "רוסיה נמצאת במקום הראשון מבחינת ההשקעות הזרות באיראן וזה ממחיש את רמת היחסים בין שתי המדינות". לדבריו, "חברות אנרגיה רוסיות השתלבו בצורה טובה בפעילות באיראן".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

השגריר הכחיש כי איראן מסייעת צבאית לרוסיה במלחמתה באוקראינה והוסיף: "הסנקציות שהוטלו על איראן (בגלל קשריה הצבאיים עם רוסיה) הן בעיקר פוליטיות ולא משפיעות על הכלכלה האיראנית". השגריר הכריז כי שתי המדינות יחתמו בקרוב על הסכם לשיתוף פעולה רחב היקף. בהקשר זה קבע דדוב כי "ההסכם יכלול מחויבות לשיתוף פעולה אסטרטגי במגוון רחב של תחומים ויקבע את פני שיתוף הפעולה בין רוסיה לאיראן לשנים הקרובות ואולי לעשורים הקרובים - הסכם זה בשלבי גיבוש סופיים".

המודיעין האוקראיני פרסם אתמול כי בידיו מידע לפיו חיילים רוסים עוברים קורסים בהפעלת מלט"ים על ידי מדריכים ממשמרות המהפכה של איראן וחיזבאללה, באימונים שנערכים על אדמת סוריה. הקורס כולל תפעול של מלט"ים מסוג שאהד ומטוס ללא טייס המופעל מרחוק מסוג "ראאד". מפקד האימון הוא איש חיזבאללה בשם כאמל אבו סדיק המתמחה בייצור והפעלה של מלט"ים. על פי אוקראינה, בקורס משתתפים אזרחי סוריה פרט לחיילים רוסים שמאומנים להילחם לצד צבא רוסיה נגד אוקראינה. כמו כן, האימונים נערכים בשדה התעופה הצבאי אל שעיראת בצפון סוריה.

בדיווח של ה"דיילי מייל" הבריטי פורסם לפני שלושה ימים כי איראן מגייסת מוסלמים בריטים כדי לרגל אחר יהודים וישראלים בממלכה, כדי ליזום התקפות טרור נגדם בבריטניה. הידיעה פורסמה על שער העיתון הפופולארי כידיעה בלעדית, לפיה אנשי משמרות המהפכה באיראן מנסים לגייס בריטים מוסלמים שמבקרים במקומות קדושים לאיסלאם באיראן ובעיראק, כדי שיהיו מרגלים בממלכה.

בסוף חודש ינואר האחרון, דובר המורדים החות'ים בתימן מוחמד עבד א-סלאם הודיע בציוץ בטוויטר על כך שמשלחת בראשותו נפגשה במוסקבה עם סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב. לדבריו, בפגישה דנו הצדדים במצב בעזה והוצגה עמדת החות'ים בנוגע למשבר בים האדום ולמשא ומתן מול ערב הסעודית, שמתקיים בתיווך עומאן. 

מהודעת משרד החוץ הרוסי עלה כי מוסקבה לא דרשה מהחות'ים להפסיק את תקיפת הספינות בים האדום. "תשומת לב מיוחדת הוקדשה לאירועים הטרגיים בעימות הישראלי-פלסטיני וההסלמה שחלה בעקבותיו בים האדום", נכתב. "בהקשר זה הצדדים גינו את התקיפות האמריקניות והבריטיות בים האדום, העשויות לערער את היציבות הכלל-אזורית".

הפופולריים