עבירות מס וכוכבת פורנו: משפט טראמפ יוצא לדרך

עבירות מס וכוכבת פורנו: משפט טראמפ יוצא לדרך
נשיא ארצות הברית לשעבר עומד למשפט בגין תשלום דמי שתיקה לנשים עימן קיים יחסי מין, כדי להסתיר את הפרשה מהציבור. 34 סעיפי אישום נגד טראמפ כוללים עבירות על חוקי מס וחוקי בחירות. גם אם יורשע – יוכל להתמודד נגד ביידן בנובמבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

ההצגה הטובה בעיר: היום (שני) ייפתח בניו יורק משפטו של דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני לנשיאות ומי ששימש בעבר כנשיא ארצות הברית. המדובר במשפט בפרשת תשלום דמי השתיקה לנשים עמן קיים יחסי מין במטרה להסתיר את הפרשה מעין הציבור.

המקרה הראשון נוגע לכוכבת הפורנו סטורמי דניאלס עמה קיים טראמפ יחסים חודשים ספורים אחרי שאשתו מלניה ילדה את בנם. דניאלס איימה לספר לתקשורת על הפרשה ולכן הורה טראמפ לעורך דינו מייקל כהן לשלם לה 150,000 דולרים תמורת שתיקתה. במקרה אחר, העביר תשלום לצהובון כדי שישלם לקארן מקדוגל, דוגמנית פלייבוי שגם עמה ניהל טראמפ רומן, כדי לרכוש בלעדיות לכאורה על הסיפור, אלא שבפועל התשלום נועד כדי לדאוג לכך שהפרשה לא תתפרסם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

34 סעיפי האישום נגד טראמפ כוללים עבירות על חוקי המיסים של ניו יורק בגלל שרשם במסמכי התאגיד את ההוצאה של דמי השתיקה כתשלום עבור עורך דין. בנוסף, הוא מואשם בסעיף חמור יותר של עבירה על חוקי הבחירות מכיוון שניסה להסתיר את המידע באופן לא חוקי מהבוחרים בעת שהתמודד לנשיאות.

זו הפעם הראשונה בהיסטוריה האמריקנית שבה נשיא לשעבר עומד למשפט פלילי. היום יחל תהליך בחירת המושבעים שצפוי להמשך כשבועיים ואחריו יגיע שלב העדויות שיארך כשישה שבועות. ההחלטה בתיק צפויה להתקבל לפני הבחירות בנובמבר. גם אם יורשע אין כל מניעה שטראמפ ירוץ לנשיאות ואף ישמש כנשיא אם יזכה.

טראמפ עדיין ממתין לתחילת משפטו בשלושה תיקים פליליים אחרים: החזקה לא חוקית של מסמכים סודיים שנטל מהבית הלבן (תיק המתנהל בפלורידה), ניסיון להטות את תוצאות הבחירות (ג׳ורג׳יה), ותיק פדרלי על ניסיון להטות את הבחירות (בימ״ש בוושינגטון הבירה). כמו כן הוא מצוי בהליכי ערעור בשני תיקים אזרחיים בהם הפסיד, האחד על תקיפה מינית של העתונאית אי ג׳יי קרול בשנת 1996 והשני על הונאה עסקית. הקנסות שהושתו עליו בשני התיקים האזרחיים מגיעים לכחצי מיליארד דולר.

הפופולריים