מפגינים נעצרו, מרצה ישראלי סורב כניסה

מפגינים נעצרו, מרצה ישראלי סורב כניסה
שי דווידאי המלמד באוניברסיטת קולומביה אמר כי נמנעה ממנו כניסה לבניין מכיוון ש"לא מסוגלים להבטיח את שלומי כיהודי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה פרו פלסטינית באוניברסיטת קולומביה בארצות הברית
צילום: אי-פי

שי דווידאי, מרצה ישראלי באוניברסיטת קולומביה שבארצות הברית, החווה הפגנות אנטישמיות בימים האחרונים, אמר היום (שלישי) כי כרטיס הכניסה שלו נותק ונמנעה ממנו הכניסה לבניין האוניברסיטה. לטענת דווידאי, הסיבה לכך היא ש"לא מסוגלים להבטיח את שלומי כמרצה יהודי. זו 1938".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בעקבות ההפגנות האנטישמיות שהתקיימו באוניברסיטת קולומביה, השיעורים נערכים מרחוק. הנהלת האוניברסיטה הודיעה על כך בעקבות ההפגנות האנטישמיות הסוערות שהתחרשו בקמפוס בימים האחרונים. הלמידה מרחוק צפויה להימשך עד סוף הסמסטר, 29 באפריל. 

ארבעה חברי קונגרס יהודים מהמפלגה הדמוקרטית, הגיעו לקמפוס אוניברסיטת קולומביה כדי להשתתף בצעדה לאות תמיכה ביהודים חברי הקהילה האוניברסיטאית. מושלת ניו-יורק קת'י הוכול, הגיעה גם היא לקמפוס וקיימה ישיבה משותפת של עיריית ניו-יורק, משטרת העיר ונשיאת קולומביה, בכדי לדון בצורך להיאבק באנטישמיות ולשמור על שלום-הציבור.

ברשת CNN דווח היום כי עשרות מפגינים פרו פלסטינים ואנשי סגל נעצרו במהלך הפגנות שנערכו באוניברסיטת ייל ואוניברסיטת ניו-יורק. אוניברסיטת ניו יורק קראת למשטרה להתערב במהלך המחאות, זאת לאחר שדווח על קריאות מאיימות ותקריות אנטישמיות.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, התייחס אמש להפגנות באוניברסיטת קולומביה ובקמפוסים אחרים. בתגובה לשאלת עיתונאים במהלך סיור השיב: "אני מגנה הפגנות אנטישמיות. זו הסיבה שייסדתי תוכנית לטפל בבעיה. אני גם מגנה את אלו שאינם מבינים מה שקורה עם הפלסטינים".

הפופולריים