פרסום ראשון

רגע אחרי הודעת התובע בהאג: מחר צפויים לדון בישראל בצעדים נגד הרשות הפלסטינית

אחרי הודעת התובע בהאג: מחר יתקיים דיון בצעדים נגד הרש"פ
במערכת הביטחון חוששים שבית הדין הפלילי יוציא צווים גם נגד בכירים בצה"ל. בישראל נערכים לכך שיהיו מדינות אליהן נתניהו וגלנט לא יוכלו לטוס, לאחר הוצאות הצווים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: רגע אחרי הודעת התובע בהאג - מחר צפויים לדון בישראל בצעדים נגד הרשות הפלסטינית. זאת, לאחר שבישיבת הממשלה לפני כשבוע דרשו שרים לנקוט בצעדים נגד הרשות. הדיון מחר אמור לעסוק בסוגייה הזו בעקבות דרישתם של השרים. כך דווח הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

לאחר ההחלטה של בית הדין הפלילי בהאג (ICJ) להגיש בקשה להוציא צווים נגד ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גלנט, במערכת הביטחון חוששים שבית הדין יוציא צווים גם נגד בכירים בצה"ל. בישראל נערכים לכך שיהיו מדינות אליהן נתניהו וגלנט לא יוכלו לטוס, לאחר הוצאות הצווים.

בהחלטת התובע הכללי בשלב זה, הוגשו בקשות למעצר נגד ה"אחראיים ביותר", כך שבישראל חוששים שהצווים יורחבו בימים והשבועות הבאים גם למקבלי ההחלטות בשטח - בכירים בצה"ל ובראשם הרמטכ"ל, הרצי הלוי. במהלך היום התקיימו דיוני חירום בפרקליטות הצבאית ובתוך הצוות הבין משרדי שמטפל בסוגייה. בישראל מתכוונים להפעיל לחץ - ומצפים להודעות תמיכה פומביות בישראל בנושא.

נתניהו מגיע לישיבת הליכוד בכנסת, היום (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

הגורמים המשפטיים בצה"ל אומרים שהעובדה שבשלב זה לא ניתנו צווים נגד בכירים בצבא, מלמדת שבבית הדין הפלילי עושה בשלב זה הבחנה בין הדרג המדיני לדרג הצבאי. בפרקליטות הצבאית פועלים מאחורי הקלעים כדי שלא יינתנו צווים נוספים. אם יוצאו צווים, כל המדינות שחברות באמנת רומא יצטרכו לשתף פעולה באכיפתם. בישראל מתכוונים להפעיל לחץ בסוגייה הזו, ואף היו רוצים הודעות תמיכה פומביות בישראל בסוגייה. 

ישראל מתכוונת להפעיל לחץ דרך הקונגרס והממשל על בית הדין הפלילי בהאג, כולל אפשרות של הטלת עיצומים עליו. בכיר ישראלי אמר ל"כאן חדשות": כל עוד יש גיבוי אמריקני - זה לא ישפיע על ישראל, ולא ישנה את האופן שבו ישראל נלחמת. ישראל תכננה לארח את התובע בהאג, ושעות לפני הגעת נציגיו לתיאום הביקור עוד בימים הקרובים - יצאה הודעה רשמית על בקשתו לצווי המעצר.

 

 

 

הפופולריים