פפואה גינאה החדשה: "2000 איש נקברו חיים במפולת בוץ"

פפואה גינאה החדשה: "2000 איש נקברו חיים במפולת בוץ"
המדינה הענייה באוקיאניה מתקשה להתמודד עם האסון שפקד אותה. רק 6 בני אדם חולצו בחיים באזור המפולת. גורם ממשלתי: "הסיכוי למצוא ניצולים הולך ופוחת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפולת בוץ פפואה ניו גינאה
צילום: רויטרס

אסון טבע באוקיאניה: כ-2000 בני אדם נקברו חיים במפולת בוץ בפפואה גינאה החדשה, כך הודיעה היום (שני) סוכנות האסונות במדינה. המפולת התרחשה ביום שישי בכפר קאוקאלאם במחוז אנגה הממוקם כ-600 ק"מ מהבירה פורט מורסבי. כתוצאה מהמפולת כוסה אזור של 200 קמ"ר בבוץ בעומק של כ-8 מטרים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי


גורמים מטעם האו"ם העריכו קודם לכן כי מספר ההרוגים באסון עומד על כ-670 אך על פי הרשויות בפפואה המספר יהיה גבוה הרבה יותר. עד כה הצליחו המחלצים לחלץ בחיים רק 6 בני אדם ולדברי גורם בממשלה ממשלתי התקווה למצוא ניצולים נוספים פוחתת ככל שעובר הזמן. בהעדר כלים, רבים מהתושבים ניסו לחלץ את יקיריהם באמצעות חפירה בבוץ העמוק.


בהודעה שפורסמה מטעם סוכנות האסונות המקומית: "המפולת קברה יותר מ-2000 בני אדם וגרמה להרס גדול למבנים, גינות מזון והשפיעה רבות על כלכלת המדינה". על פי ההודעה כ-150 בתים נקברו מתחת לאדמה וכך גם כבישים המובילים לאזור כך שניתן היה לשנע סיוע לאזור באמצעות מסוקים בלבד.


פפואה גינאה החדשה היא מדינה באוקיאניה בת 10 מיליון תושבים. מרבית התושבים הם חקלאים המשתייכים לקבוצות אתניות שונות הדוברות כ-800 שפות. מחוץ לערים הגדולות כמעט ואין כבישים הגדולות. כך שהתשתיות הקיימות במדינה הקשו על קיום פעולות חילוץ מסודרות באסון בסדר גודל כזה.

הפופולריים