קמפיין מטעם ממשלת רוסיה פועל להעמקת השסעים בישראל

קמפיין רוסי פועל להעמקת השסעים בישראל
ברשתות החברתיות הופצו סרטונים עם מסרים פוליטיים בוטים המפלגים את השיח הפנים ישראלי. גורמים בעולם העוקבים אחר הפעילות ברשתות החברתיות מייחסים את הפצת הסרטונים לממשלת רוסיה. המטרה: להעמיק את השסעים בחברה הישראלית ובדרך זו להחליש אותה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קמפיין רוסי
צילום: מסך

הקמפיין של ממשלת רוסיה שנועד להעצים את הקיטוב החברתי במדינות המערב הגיע גם לישראל. זאת על פי הערכת גורמים בינלאומיים העוקבים אחר פעילות של בוטים רוסים.

נדבך אחד בשרשרת של מסרים ששתלו בוטים מטעם ממשלת רוסיה בשיח הישראלי ברשתות החברתיות נוגע לבחירות בארצות הברית. בסרטון שהופץ במרחב דובר העברית ברשת מוצג הנשיא המכהן ג'ו ביידן כאדם זקן ומבולבל לעומת טראמפ הרענן כשבסיום הסרטון ביידן מסולק מהבית להבן וטראמפ הוא זה שתופס את מקומו. על פי הערכת מומחים הסרטון הופץ באמצעות בוטים רוסים ברשתות השונות במטרה להשפיע על השיח בישראל.

במקרה אחר הופץ מחשבון של בוט רוסי בפייסבוק מסר לפיו "הקהילה היהודית בארצות הברית תרמה מיליוני דולרים לטובת דונלד טראמפ". בתגובות התפתח שיח מפלג בין תומכיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מתנגדיו. בוט רוסי נוסף הפיץ מסר לפיו: "מנהיגי ארצות הברית הנוכחיים מקריבים את ביטחון ישראל למטרותיהם. בעלי ברית אמתיים לא עושים זאת".

למעשה מטרת הקמפיין הרוסי המתנהל מזה כשנתיים במדינות שונות באירופה ובצפון אמריקה הוא להשפיע על השיח ולתרום לפילוג חברתי בין המחזיקים בדעות השונות.   

הפופולריים