חדש בצבא אוקראינה – קבורה על פי המסורת היהודית

חדש בצבא אוקראינה – קבורה על פי המסורת היהודית
חייל יהודי, שנפל בקרבות נגד צבא רוסיה, נקבר בבית הקברות הצבאי בקייב על פי מסורת ישראל. הרב הראשי של קייב יונתן מרקוביץ' אמר קדיש על הקבר הטרי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלווית החייל היהודי בקייב
הלווית החייל היהודי בקייב צילום: הקהילה היהודית בקייב

חדש בצבא אוקראינה – קבורה על פי המסורת היהודית: בסוף השבוע נפל בקרב נגד הצבא הרוסי חייל יהודי בשם דניאל. מדובר בחייל שהתגורר עם הוריו במדינה אחרת שהייתה חלק מברית המועצות לשעבר והגיע במיוחד לאוקראינה כדי להילחם למען עצמאותה.  

דבר מותו נודע לרב של קייב הרב יונתן מרקוביץ' והוא ביקש לערוך לחייל קבורה יהודית כהלכתה. לאחר תיאומים עם הממונה על הטיפול בקבורה הצבאית, ניאותו אנשי הצבא האוקראיני להסדיר את קבורתו של דניאל בהתאם לדרישות ההלכה.

באישור השלטונות, ייחדו שטח ייעודי בתוך בית הקברות הצבאי הכללי בקייב. וכך, במעמד מניין יהודים מהקהילה בקייב, נערכה הלוויה כדת וכדין ונאמר קדיש על הקבר הטרי של החייל היהודי. הקהילה היהודית JCC בית מנחם בקייב, קיבלה על עצמה להתפלל לעילוי נשמתו ולומר קדיש מידי יום.

"דניאל היה גיבור אמיתי שגאה ביהדותו ", אמר רבה של קייב הרב יונתן מרקוביץ'. "הוא היה הרוח היהודית, השתדל ופעל למצות בפסח ולתשמישי קדושה אחרים בחגים ובמהלך השנה. בבית הכנסת הגדול בקייב נתפלל לזכרו ולעילוי נשמתו".

הפופולריים