"מקרון ישקול פרישה אם מפלגתו תפסיד בבחירות לפרלמנט"

"מקרון ישקול פרישה אם מפלגתו תפסיד בבחירות לפרלמנט"
כלי תקשורת בצרפת מדווחים כי מפלה של השמאל-מרכז בבחירות המוקדמות לאסיפה הלאומית עשויה להוביל לפרישה מוקדמת של הנשיא, שלוש שנים לפני סיום תפקידו • בסביבת מקרון הודיעו כי הוא צפוי לקיים מחר מסיבת עיתונאים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP Photo/Petr David Josek
צילום: AP Photo/Petr David Josek

נשיא צרפת עמנואל מקרון ישקול להתפטר מתפקידו אם הימין הקיצוני ינצח בבחירות לאסיפה הלאומית שהוכרזו השבוע, כך דיווחה היום (שלישי) תחנת הרדיו הצרפתית "אירופה 1". במחנה של הנשיא הודיעו כי הוא צפוי לקיים מחר מסיבת עיתונאים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מקרון פיזר השבוע את הפרלמנט בעקבות ניצחון הימין הקיצוני בבחירות לפרלמנט האירופי. בעקבות זאת נקבעו בחירות מוקדמות לאסיפה הלאומית שייערכו בסוף החודש. גורם ששוחח לאחרונה עם מקרון על המצב הפוליטי אמר לתחנת הרדיו: "התפטרות של הנשיא היא לא טאבו. היום צריך לשקול את כל התרחישים".

הגורם הוסיף כי: "מקרון מוכן להקריב את תום הקדנציה שלו בת ה-5 שנים". מקרון בן ה-46 נבחר לראשונה לנשיאות בשנת 2017 והפך לנשיא הצעיר ביותר בתולדות הרפובליקה. לפני כשנתיים נבחר לקדנציה נוספת, כך שרשמית נותרו לו עוד שלוש שנות כהונה. בבחירות לפרלמנט האירופי זכתה מפלגת "הרנסס" של מקרון ב-14% אחוזים מהקולות בלבד בעוד מפלגת האיחוד הלאומי המזוהה עם הימין גרפה 31.4% מהקולות.

הפופולריים