בנו של ביידן הורשע ברכישת נשק תחת השפעת סמים

בנו של ביידן הורשע ברכישת נשק תחת השפעת סמים
חבר מושבעים מצא את האנטר ביידן אשם בכך ששיקר כאשר ביקש רישיון נשק והסתיר את היותו מכור לסמים. הנשיא: "מקבל את התוצאות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האנטר ביידן
צילום: אי-פי

בנו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, האנטר ביידן, הורשע היום (שלישי) בשלוש עבירות פדרליות הקשורות לבעלות על נשק. האנטר עלול לעמוד בפני קנס ועונש מאסר שעלול להימשך עד כדי 25 שנים. הנשיא ביידן הגיב להרשעת בנו ואמר כי הוא מקבל את תוצאות ההליך. הוא הוסיף שימשיך לכבד את ההליך המשפטי, בזמן שבנו שוקל לערער על פסק הדין.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

טענת המדינה היא שביידן הבן שיקר כאשר ביקש את רישיון הנשק והסתיר את העובדה כי הוא משתמש בסמים. האנטר ביידן נאבק משך שנים בהתמכרות לקראק ואושפז מספר פעמים במוסדות גמילה. לפי החוק הוא היה אמור להיות מנוע מלרכוש נשק בתקופה זו אבל הוא לא דיווח על כך בבדיקת הרקע לצורך הרכישה.

תחילה הגיע האנטר ביידן לעסקת טיעון לפיה לא יעמוד לדין בעבירה אולם עסקת הטיעון בוטלה ולכן התיק הגיע בכל זאת למשפט. המדינה הציגה במשפט עדויות לכך שהוא השתמש בסמים בתקופה בה רכש את הנשק ואף הסתמכה לשם כך על עדויות מהספר שביידן עצמו כתב על התקופה. עורכי דינו של האנטר טענו כי בתקופה המדוברת הוא היה נקי מסמים. העונש המירבי על העבירות הוא 25 שנות מאסר אבל סביר מאד שהעונש יהיה קל בהרבה.

המשמעות הפוליטית של ההחלטה היא מעורבת: מצד אחד אין כל טענה לקשר של הנשיא ביידן בפרשה, אולם מצד שני יריביו הרפובליקנים צפויים להשתמש בהרשעה נגד ביידן במערכת הבחירות. הנשיא ורעייתו הביעו לכל אורך הדרך תמיכה בהאנטר ובמאבקו בהתמכרות.

הפופולריים