דיווח

ארצות הברית מתשאלת חטופים שחזרו מהשבי: "בונה תיק נגד חמאס"

ארה"ב מתשאלת חטופים שחזרו מהשבי: "בונה תיק נגד חמאס"
סוכני הבולשת האמריקנית (FBI) מראיינים קרובי משפחה של נרצחים אמריקנים במתקפת 7 באוקטובר. במשרד המשפטים האמריקני בודקים את תמיכתן הכלכלית של איראן וקטר בארגון הטרור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריצת חמאס 7 באוקטובר
צילום: ללא

סוכני הבולשת הפדרלית של ארצות הברית (FBI) מתשאלים חטופים ישראלים ששוחררו מהשבי וקרובי משפחה של קורבנות מתקפת 7 באוקטובר, בניסיון לבנות תיק מקיף נגד חמאס. כך דווח היום (רביעי) בסוכנות הידיעות בלומברג.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

על פי הדיווח, מקורות יודעי דבר אמרו כי המרואיינים, הכוללים משפחות של אזרחים אמריקנים שנרצחו בשבת השחורה, נפגשו עם תובעים וסוכני FBI בחודשים האחרונים. חלקם נסעו מישראל וסיפקו סרטונים והודעות כתובות, כדי לסייע לרשויות בבניית השתלשלות אירועי המתקפה ובזיהוי מחבלים שהשתתפו בחטיפת הישראלים.

בחקירה מעורבים גם תובעים ואנשי המחלקה למאבק בטרור בתוך משרד המשפטים האמריקני, החוקרים כל תמיכה מצד מדינות כמו איראן וקטר, הנמנות בין המממנות הראשיות של ארגון הטרור. בארצות הברית יבדקו אם המימון הגיע גם ממוסדות או נכסים פיננסיים אמריקניים.

בחודש אפריל, פרסמה שגרירות קטר בארצות הברית פוסט בחשבון ה-X (לשעבר טוויטר) שלה, הדוחה את הטענות כי הייתה בשנים האחרונות "פטרון הטרור", וכי תמכה ומימנה את שלטון חמאס. תגובה זו הגיעה בעקבות הודעה לעיתונות של אחת מוועדות הקונגרס האמריקני, שבה נכתב כי "קטר שילמה לחמאס 30 מיליון דולר מדי חודש מאז 2018".

בחודש נובמבר, הוקם כוח משימה בין לאומי מיוחד שהוקדש לישראל ולמאבק במימון הטרור של חמאס (CTFTI). כוח המשימה פרסם הצהרה שמציגה את המטרות והכוונות של הצוות שהוקם לאחר מתקפת הטרור של חמאס כנגד ישראל ב-7 באוקטובר.

הכוח הוקם בשיתוף יחידות המודיעין הפיננסי של אוסטרליה, קנדה, אסטוניה, צרפת, גרמניה, ישראל, ליכטנשטיין, לוכסמבורג, הולנד, ניו-זילנד, שוויץ, בריטניה וארה"ב, ויחידות מודיעין פיננסי נוספות. את כוח המשימה מנהיגות במשותף היחידות למודיעין פיננסי של גרמניה, ישראל, הולנד וארה"ב.

הפופולריים