המשבר בהדסה: בג"ץ כפה על ההורים הליך גישור

המשבר בהדסה: בג"ץ כפה על ההורים הליך גישור
על אף התנגדותם, ביהמ"ש חייב את ההורים לילדים במחלקה ההמטו-אונקולוגית ללכת להליך גישור החל ממחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחד ממובילי מחאת ההורים באוהל המחאה בירושלים, יוני
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בג"ץ דן היום (שלישי) בעתירתם של ההורים לילדים המטופלים במחלקת ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, וקבע כי עליהם לפתוח לאלתר בגישור. זאת, על אף התנגדותם לכך. ההליך ייעשה בהובלת השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, לשעבר המשנה לנשיא העליון, שימסור עדכון על מצב ההליך ביום חמישי.

בעתירתם, דרשו הורים שלוש דרישות: לפתוח מחלקה נוספת בבית החולים שערי צדק בעיר, לחקור את שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל בית החולים פרופ' זאב רוטשטיין על העדפת תיירות רפואית ולפטר את האחרון מתפקידו.

בפתח הדיון הציע ראש הרכב השופטים יורם דנצינגר כי הצדדים ילכו להליך גישור. לאחר הפסקה של חצי שעה חזרו ההורים, שמאוגדים תחת השם "הילדים של מיקי וינטראוב" (מנהל המחלקה, א"ש) ומיוצגים על ידי עו"ד אליעד שרגא, ואמרו כי הם מסרבים להצעה. "זה מאוחר מדי, אנחנו שבעי גישורים וזה לא אירוע לגישור", אמר בא כוחם. הרכב השופטים העביר ביקורת על החלטת ההורים. השופט עוזי פוגלמן אמר כי דחיית הגישור תהיה "בכייה לדורות", והשופט נועם סולברג העיר כי "בהליך גישור ההורים יוכלו לקבל יותר".

ואולם, חרף טענות ההורים, בית המשפט סירב לקבל את עמדתם. ההליך יפתח מחר בשעה 09:00 בבוקר. לאחר הקראת ההחלטה צעקו לעבר פרופ' רוטשטיין כמה מן הנוכחים בדיון: "רוצח", "תתפטר". הוא לא הגיב ולווה החוצה על ידי משמר בתי המשפט.

הפופולריים