מתקפת סייבר: ניסיון פריצה לשני בתי חולים

מתקפת סייבר: ניסיון פריצה לשני בתי חולים
עשרות מחשבים במוסדות רפואיים נדבקו בווירוס וטופלו מיידית. הרשות לאומית להגנת הסייבר: לא נגרם נזק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפת סייבר
צילום: צילום אילוסטרציה: Shuttersrock

שני בתי חולים, בהם פוריה שבטבריה, הותקפו הלילה (חמישי) במסגרת מתקפת סייבר. עשרות מחשבים במוסדות הרפואיים נדבקו בווירוס וטופלו באופן מידי. מהרשות הלאומית להגנת הסייבר נמסר כי לא נגרם כל נזק, וכי האירוע נמצא במעקב.

לפי הרשות, היה קיים חשש כי 50 מחשבים בשמונה בתי חולים נדבקו מתוך עשרות אלפים הקיימים במערכת הבריאות, אולם לאחר בדיקה התברר כי לא נגרם נזק. בתחילה עלה החשד כי שמונה בתי חולים הותקפו, אולם בהמשך התברר כאמור בבדיקת הרשות כי רק שניים עמדו בסכנה. במרכז הרפואי לגליל אמרו כי מחשבי המוסד הרפואי לא נפגעו. רפי פרנקו, בכיר במגזר אזרחי ברשות להגנת הסייבר, אמר כי "המתקפה מאחורינו ולא נגרם שום נזק". החקירה נמשכת.

שלשום דיווחו חברות וגופים ברחבי העולם על מתקפת סייבר שנועדה לפגוע במחשביהם, ולא לדרוש כופר. בין היתר, נפלה רשת המחשבים של ממשלת אוקראינה, הורגשו שיבושים במחשבים של נמל התעופה המרכזי בקייב, ספקית חשמל, בנקים, חברות וערוץ טלוויזיה. ראש הממשלה וולודימיר גרויסמן הגדיר את המתקפה "חסרת תקדים" ובקייב הפנו אצבע מאשימה לרוסיה. המתקפה גם פגעה בגופים שונים בשוויץ, בריטניה והודו. המתקפה על בתי החולים, אומרים ברשות, אינה קשורה למתקפת הסייבר הגלובלית.

הפופולריים