עם פנים מכוסות, דרך חור בגדר: פוענח רצח יוסי אטר

פנים מכוסות, דרך חור בגדר: פוענח רצח יוסי אטר
שני צעירים מארגון פשע בשפלה יואשמו בחיסול במתחם צימרים ברחובות ביוני האחרון. במשטרה בודקים את המניע לחיסול אטר, שריצה מאסר עולם בגין רצח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חבלן משטרה בזירת חיסול, ארכיון
צילום: צילום: פלאש 90

המשטרה פענחה את רצח יוסי אטר לפני כשלושה חודשים ברחובות, כך הותר היום (ראשון) לפרסום. לפי החשד, יבגני גולבקו, המכונה "אסחב", בן 22 מבת ים, ורוסלן שצפטניוב, בן 25 מרחובות, החברים בארגון פשיעה מהשפלה, רצחו את האסיר לשעבר בן ה-59 ביריות אקדח. מחר יוגש נגד השניים בבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום בגין רצח, וכן בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

לפני כחמש שנים שוחרר אטר מהכלא לאחר שריצה עונש מאסר בגין רצח של נהג משאית לפני יותר מ-25 שנה. במשטרה נבדק מה היה המניע לחיסולו של אטר, ואם יש קשר לרצח שביצע בעבר.

שני החשודים ברצח אטר נעצרו במהלך חודש יולי, כחודש לאחר הרצח, והועברו לחקירה בחשד למעורבותם בפרשה. בחקירה עלה כי כמה שבועות לפני הרצח עברו השניים להתגורר במתחם הצימרים של אטר "נייס פלייס", ברחוב משה פריד בעיר. בערב הרצח עזבו השניים את המתחם וחזרו אליו סמוך לשעה 20:30 מבעד לחור בגדר.

לפי החשד, השניים ניגשו לאטר שפניהם מכוסות, הם שלפו אקדחים וירו לעברו בעת שהלך בחצר המתחם בגבו אליהם. הקורבן ניסה להימלט לעבר המחסן שבמתחם וסגר אחריו את הדלת. השניים פרצו בבעיטה את הדלת והביטו בו. לאחר מכן עקרו ממשרדו של אטר את מערכת ה-DVR, המקליטה את התיעוד ממצלמות האבטחה, ונמלטו מהמקום.

בחקירה עלה כי במנוסתם השאירו השניים במשרדו של אטר את אחד האקדחים שהיה ברשותם. הם נמלטו מהמקום במכונית ונסעו לתל אביב. שם שרפו את בגדיהם ונפטרו ממערכת ההקלטה של מצלמות האבטחה.

תמורת הרצח הובטח לשניים 50 אלף שקל לכל אחד מהם. ואולם בפועל הם קיבלו רק חלק קטן מהסכום.

לפני יותר מ-25 שנים היה אטר מעורב ברצח נהג משאית, במהלך ניסיון שוד של מוצרי חשמל יקרי ערך שהועברו מאילת לרצועת עזה. הנהג ניסה להתנגד לשוד, ואטר ירה בו למוות. הוא הורשע בעקבות עדותו של שותפו לשוד, ונידון למאסר עולם שנקצב ל-20 שנה. לאחר שחרורו פתח את מתחם הצימרים ברחובות.

הפופולריים