יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין נעצר בחשד שאיים על ערבים

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין נעצר בחשד שאיים על ערבים
מנהיג הארגון ו-14 פעילים נוספים נעצרו בחשד שאיימו על ערבים ששוחחו עם יהודיות באפליקציית טלגרם. חמישה מהם יובאו להארכת מעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנצי גופשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) ו-14 פעילים נוספים בארגון עוכבו לחקירה הלילה (ראשון) או נעצרו בחשד לאיומים על ערבים. לפי המשטרה, הם נהגו לאיים על ערבים שקיימו קשרים עם נערות וצעירות יהודיות באמצעות אפליקציית המסרים טלגרם. עשרה מהם שוחררו בתנאים מגבילים בלי שהובאו בפני שופט, אולם גופשטיין וארבעה נוספים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בהמשך היום. 

המעצרים התבצעו בתום חקירה סמויה, שעל פי המשטרה חשפה פעילות מאורגנת במסגרתה התבצעו עבירות איומים כלפי ערבים. לפי החשד, חלק מהפעילים השתמשו באפליקציית טלגרם כדי לאיים על ערבים תוך הסוואת זהותם. פעילים אחרים רכשו כרטיס סים נפרד לצורך האיומים.

לטענת המשטרה, במהלך החקירה התגלו גם ניסיונות מצד חברי הארגון להרחיב את פעילותו. עורך דינם של גופשטיין וחלק מהפעילים, איתמר בן גביר, כינה את המעצרים "שערורייה", וציין כי פעילותה של להב"ה למניעת התבוללות נקבעה פעם אחר פעם כחוקית.

גופשטיין טוען כי הוא מעולם לא קרא לאף אחד לאיים או לבצע כל פעילות מנוגדת לחוק. עו"ד בן גביר טוען כי המעצרים הם תוצאה ישירה של עתירה שהוגשה על ידי המרכז הרפורמי לדת ומדינה, בדרישה להעמיד את גופשטיין לדין בגין הסתה ואלימות. לדבריו, המעצר נועד לרצות את העותרים ובית המשפט לקראת הגשת תגובת המדינה.

המשטרה טוענת כי בתקופה האחרונה התמודדה ביחד עם שירות הביטחון עם כמה אירועים של תקיפות והתנכלויות לערבים בירושלים על ידי פעילי להב"ה. במשטרה מסרו כי ההחלטה על החקירה והמעצרים נועדה לגדוע את התופעה ולמנוע את המשכיותה, במקביל למניעת הקצנה מצד פעילות חברי הארגון ולפגוע באחר על רקע לאומני גזעני.

הפופולריים