גופשטיין נשלח למעצר בית: "לא יעזור, נמשיך להציל בנות ישראל"

גופשטיין נשלח למעצר בית: "לא יעזור, נמשיך להציל בנות יש
יו"ר להב"ה, שנעצר ביחד עם פעילים נוספים בארגון בחשד שאיים על ערבים שהיו בקשר עם יהודיות. המשטרה תערער
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין בבית המשפט (ארכיון)
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש), בנצי גופשטיין, נשלח היום (ראשון) למעצר בית של חמישה ימים בגין איומים. גופשטיין נעצר הלילה עם 14 פעילים נוספים בארגון, בחשד שאיימו על ערבים משום שקיימו קשרים רומנטיים עם יהודיות. בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים נקבע כי יישלח למעצר בית, אך השופט איתן כהן קבע כי ההחלטה תעוכב כדי לאפשר למשטרה לערער.

עם הגעתו לדיון אמר גופשטיין כי הוא מתכוון להמשיך את הפעילות במסגרת הארגון: "לא יעזור לאף אחד. אנחנו נמשיך להציל את בנות ישראל". לדבריו, המשטרה עצרה אותו "רק משום שאמרתי לבחורה לא להיות עם ערבי".

במשטרה סבורים כי החשודים מארגון להב"ה נהגו להשתמש באפליקציית המסרים "טלגרם" כדי לאיים על הגברים הערבים. עשרה מהם שוחררו בתנאים מגבילים בלי שהובאו בפני שופט, בעוד שגופשטיין וארבעה נוספים הובאו להארכות מעצר. פרקליטו של ראש הארגון, עורך הדין איתמר בן גביר, טען בדיון כי פעילות למניעת התבוללות איננה גזענות וכי במקרים דומים שוחררו חשודים בתנאים. קודם לכן כינה את המעצרים "שערורייה", וציין כי פעילותה של להב"ה למניעת התבוללות נקבעה פעם אחר פעם כחוקית. 

בן גביר מסר בתגובה כי "כפי שאמרנו בתחילת הדרך מדובר במעצר ראוותני שנועד לצרכי ריצוי השמאל הקיצוני והתנועה הרפורמית שהגישו עתירה נגד גופשטיין". 

הפופולריים