"כספי שוחד במיליונים": ראש מועצת מטה יהודה יועמד לדין

"כספי שוחד במיליונים": ראש מועצת מטה יהודה יועמד לדין
הפרקליטות החליטה להעמיד לדין את ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון, בכפוף לשימוע. הוא חשוד בין היתר בעבירות מין, שוחד והלבנת הון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש מועצה אזורית מטה יהודה, משה דדון
צילום: דף הפייסבוק של משה דדון

הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) לבא כוחו של ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון, כי נשקלת העמדתו לדין פלילי וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו, בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות ובהן עבירות מין, שוחד, מרמה והלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט והדחת עדים.

על פי החשד, דדון דרש מאנשי עסקים ויזמים שפעלו בתחומי המועצה, כספי שוחד בהיקף של מיליוני שקלים ואף לקח כספי שוחד בהיקף של מאות אלפי שקלים, במסגרת תפקידו כראש המועצה. בנוסף, דדון חשוד שניצל את מעמדו ותפקידו ופעל לקדם אינטרסים כלכליים של אנשי עסקים ויזמים אלה במועצה. כמו כן חשוד דדון בעבירות מרמה, הלבנת הון והעלמת מס בהיקף מאות אלפי שקלים.

על פי הראיות שנאספו, בשנים 2010–2015 פעל דדון במסגרת תפקידו כראש המועצה בשיטתיות ובעקביות למתן יחס מועדף ל"קבלן הבית" של המועצה, שבמהלך התקופה זכה במכרזים במועצה אזורית מטה יהודה וביצע עבודות בשווי של כ–170 מיליון שקלים.

במספר אירועים, על פי החשד, לקח יו"ר המועצה מהקבלן כספי שוחד בסך מאות אלפי שקלים, וזאת בעד פעולות הקשורות בתפקידו כראש מועצה. הכספים הועברו לדדון באמצעות שליח במספר אירועים כאשר הם מוסתרים באריזת יין כ"שי לחג", שנמסרו בחניון המועצה בשעת לילה, וכן בתוך "תיק מסמכים" שהועבר במהלך מפגש במסעדת יוקרה.

בנוסף, על פי הראיות, קשרו לכאורה קשר דדון ואחיו, אבי דדון, לדרישת שוחד, בעד פעילותם למכירת המפעל החקלאי "תדמיר" לר', איש עסקים אשר חפץ לרכשו, תוך ניצול תפקידו ומעמדו של משה דדון כראש המועצה. החשד הוא כי סוכם שבעד פעולותיהם אלה, ישלם ר' לאחים דדון סכום הנע בין 3-2 מיליון שקלים. האחים דדון פעלו יחד לקדם את מכירת המפעל ובתמורה לפעולות שביצעו, הספיקו השניים לקבל מר' כספי שוחד בסך של 450,000 שקלים, בטרם נעצרו במסגרת החקירה.  

חשדות נוספים נוגעים למגעים שקיימו משה ואבי דדון עם יזמי הפרויקט גבעות עדן - יישוב בהקמה בתחומי המועצה. במקרה זה, על פי החשד, דרשו האחים דדון מיזמי הפרויקט שוחד בסך כ 2 מיליון שקלים בעד היענותו של דדון, כראש המועצה, להגדלת מספר יחידות הדיור בפרויקט. היזם סירב לשלם את השוחד.

בדצמבר 2016 דווח כי היחידה הארצית של המשטרה סיימה לגבש תשתית ראייתית לכאורה, נגד דדון, ולפיה בוצעו על ידו ועל ידי בעלי משרות בכירות נוספים מהמועצה, שורה של עבירות שוחד ומרמה, בכמה פרשות שונות.

באוגוסט האחרון פורסם לראשונה בכאן רשת ב' כי עדים בפרשת השחיתות ועבירות המין במועצה סיפרו על תחושת פחד, איומים והתנכלויות מצדו של דדון. אחת מהעדים אף הביעה חרטה על כך ששיתפה פעולה עם המשטרה.

מועצה אזורית מטה יהודה היא המועצה האזורית הגדולה בארץ, המאגדת 57 ישובים, לרבות צור הדסה, נס הרים, נווה אילן, מוצא ובית זית, עין רפא, עין נקובה וכן ישובים, קיבוצים ומושבים נוספים.

הפופולריים