נציגת המשטרה: "תיק הצוללות מורכב, החקירה רחוקה מלהסתיים"

נציגת המשטרה: "תיק הצוללות מורכב, החקירה רחוקה מלהסתיים
במהלך דיון בעניינו של ראש לשכת רה"מ לשעבר דוד שרן, החשוד בתיק 3000, אמרה חוקרת להב 433: "מבצעים פעולות חקירה מדי יום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד שרן בדיון בבית המשפט
צילום: צילום: יהודה חיים, פלאש 90

"תיק 3000 הוא תיק מורכב וגדול ממדים. זו חקירה מפותלת שעדיין רחוקה מלהסתיים" – כך אמרה היום (חמישי) חוקרת היחידה לפשיעה כלכלית בלהב 433, רפ"ק רעות ענויים, בדיון בבית המשפט השלום בראשון לציון. ענויים ייצגה את המשטרה בדיון בעניינו של ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, דוד שרן, החשוד בפרשת הצוללות. במשטרה מבקשים להרחיקו ל-30 ימים נוספים ממשרדי קצא"א.

"היחידה מבצעת מדי יום פעולות חקירה בתיק, בין אם חקירות פרונטליות ובין אם פעולות אחרות", אמרה רפ"ק ענויים בפני השופטת עינת רון. בנוגע לשרן עצמו, ציינה נציגת המשטרה כי קיים חשש ממשי לשיבוש הליכי חקירה אם ישוב לעבודתו כמזכיר קצא"א.

מנגד, סניגורו של שרן, עו"ד איתן מעוז, הדגיש כי התנאים המגבילים שבהם שוחרר מרשו אוסרים עליו גם כך לשוחח עם כל גורם הקשור לחקירה, כך שאין חשש שיוכל לשבשה אם יחזור לתפקד בקצא"א. עוד טען עורך הדין כי פרנסתו של שרן הופסקה בעקבות הרחקתו, ולכן יש לאפשר לו לחזור לעבודתו. בהמשך היום צפויה השופטת רון להכריע בנושא.

שרן נעצר בתחילת חודש ספטמבר בחשד שקיבל כספי שוחד בסך מאות אלפי שקלים מעד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, בתמורה לקידום עסקאות ביטחוניות הקשורות לתאגיד טיסנקרופ שאותו ייצג גנור. את התשלום קיבל שרן באמצעות חוזי העסקה פיקטיביים שהוסוו כתשלום ליועצים אסטרטגיים, ביניהם היועץ האסטרטגי צחי ליבר, שחשוד כי העביר את הכספים מגנור לשרן.

בשבוע שעבר חתמה ממשלת גרמניה על מזכר הבנות עם ישראל למכירת שלוש צוללות מדגם דולפין על ידי טיסנקרופ. שווי העסקה עומד על 2 מיליארד דולר. עוד לפני החתימה דווח כי ברלין אישרה מזכר הבנות למכירת הצוללות, לאחר שהממשלה הגרמנית קיבלה מסר שלפיו השחיתות הנחקרת בפרשת הצוללות לא השפיעה על תהליך קבלת ההחלטות.

בכיר בחברת טיסנקרופ אמר לשליחת "כאן" באירופה כי "אנחנו מברכים על החתימה על מזכר ההבנות. לא ישבנו לשולחן הדיונים וטרם קיבלנו את החוזה לאספקת אותן שלוש צוללות. אני מניח שבעתיד הקרוב ממשלת ישראל תיצור איתנו קשר ואז נתחיל במשא ומתן מה בדיוק צריך להיות בצוללות הללו ועד מתי עלינו לספק אותן".

הפופולריים