פרשת בזק: תשתית ראייתית נגד אלוביץ', פילבר ובכירים נוספים

פרשת בזק: תשתית ראייתית נגד אלוביץ', פילבר ובכירים נוספ
רשות ניירות ערך פרסמה כי יש להעמיד לדין את בעל השליטה בבזק ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר. "בכירים בבזק וביס פעלו להעביר 170 מיליון שקל לאלוביץ'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה
צילום: צילום: קובי גדעון, פלאש 90

רשות ניירות ערך הודיעה הבוקר (שני) כי התגבשה תשתית ראייתית נגד החשודים המרכזיים בפרשת בזק, שמבססת את מעורבותם בעבירות פליליות. בין היתר מדובר במנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, שהורחק מהמשרד, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, בעל השליטה בחברה שאול אלוביץ' ומנכ"ל יס רון אילון.

פילבר, אלוביץ' והנדלר

שלמה פילבר, שאול אלוביץ' וסטלה הנדלר | צילום: מרים אלסטר (פלאש 90), יח"צ ומשה שי

על פי הודעת הרשות, בין היתר נמצאה תשתית ראייתית לביצוע עבירות פליליות של בכירים בחברות יס ובזק סביב רכישת חברת שידורי הטלוויזיה על ידי בזק. לפי החקירה, הבכירים ביצעו פעולות מלאכותיות במערך התשלומים של יס כדי להעביר לכיסו של בעל השליטה בבזק אלוביץ' 170 מיליון שקלים.

עוד נקבע כי נמצאה תשתית ראייתית, לכאורה, לביצוע עבירות פליליות של בכירים בבזק שהדליפו לכאורה לאלוביץ' חומרים מדיוני הוועדה הבלתי תלויה לרכישת יס. במסגרת פרשייה זו נמצאה תשתית ראייתית להעברת מידע מהותי וחסוי מתוך דיוני הוועדה "אשר היה בו כדי לחשוף בפני בעל השליטה ומקורביו את עמדות הוועדה ביחס לשלבי המשא ומתן השונים".

ברשות ניירות ערך מסרו כי באשר לשלמה פילבר נמצאה "תשתית ראייתית לכאורה לביצוע פעילות מרמתית, מתמשכת ומכוונת מצד מנכ"ל משרד התקשורת וכן נושאי משרה ועובדים נוספים בחברת בזק". לפי החקירה, פילבר והאחרים "פעלו בצורה שיטתית לקידום האינטרסים של חברת בזק כאשר פעילות זו מתבצעת לא פעם תוך הסתרתה מהגורמים המקצועיים ובכלל זה המשפטיים במשרד התקשורת ומגורמים רלוונטיים במשרדי ממשלה אחרים".

"פעילות זו", נכתב, "כללה בין היתר העברה שיטתית של מסמכים מסווגים, ניירות עמדה פנימיים, תכתובת ומסמכים מדיונים בין-משרדיים, לרבות כאלה אשר טרם נדונו בפורומים המוסמכים". פילבר מורחק ממשרד התקשורת כבר כמה חודשים בעקבות החקירה. 

 

הפופולריים