אחרי החנינה: ועדת השחרורים הורתה על שחרור צבי בר

אחרי החנינה: ועדת השחרורים הורתה על שחרור צבי בר
בהתאם להחלטת הנשיא, הוועדה של שב"ס קבעה כי ראש העיר רמת גן לשעבר, שהורשע בשוחד, יעזוב היום את כלא מעשיהו. בין תנאי השחרור: מעצר בית לילי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש עיריית רמת גן לשעבר, צבי בר
צילום: צילום: אבי דישי, פלאש 90

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר הורתה היום (שלישי) לשחרר מכלא מעשיהו את ראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר, שהורשע בעבירות שוחד. במסגרת שחרורו המוקדם, יחולו על בר תנאים מגבילים, כמו מעצר בית לילי והתייצבות במשטרה אחת לשבועיים. הוא צפוי להשתחרר היום מבית הסוהר.

החלטה הוועדה הגיעה כשבועיים לאחר שהנשיא ראובן ריבלין אישר אף הוא לקצר את מאסרו של בר משלוש שנים ל-15 חודשים. החלטת הנשיא נומקה בזמנו ב"נסיבות רפואיות חריגות הנוגעות לצבי בר ומשפחתו, שאירעו לאחר מתן גזר הדין בעניינו". בכך, אימץ ריבלין את המלצת שרת המשפטים איילת שקד והורה להמיר חלק מעונש המאסר בפועל שהוטל על בר בעונש של מאסר על תנאי - 15 חודשים. 

בר בן ה-83 הורשע בשנת 2015 בעבירות שעיקרן קבלת שוחד מקבלנים ברמת גן בזמן כהונתו כראש העיר, בהיקף של כ-1.8 מיליון שקלים. הוא נידון תחילה לחמש שנות מאסר וחצי. בגזר הדין,  ציינו השופטים כי יש מקום לתת את הדעת על סוגיית המאסר וענישה מתאימה  לגילו של צבי, שכן "איננו חפצים בגסיסה איטית של אסירים זקנים בתוככי בית הסוהר".

ראש עיריית רמת גן לשעבר הגיש ערעור הן על הרשעתו והן על העונש, ובסוף השנה שעברה בית המשפט העליון קיצר את עונשו לשלוש שנים. גם אז הסבירו השופטים כי הסיבה להמתקת העונש קשורה לגילו של בר ולמצבו הרפואי.

בחודש פברואר נכנס בר לכלא מעשיהו, וביולי הוא הגיש באמצעות עורכי דינו בקשת חנינה מהנשיא. בר נימק את בקשתו בכך ש"שליחת אדם חולה ותשוש, כבן 82, המצוי בישורת האחרונה של חייו, למאסר ממושך מאחורי סורג ובריח - אינה תורמת כהוא זה, בלשון המעטה, לאמון הציבור בהליכי המשפט".

 

הפופולריים