ביום הרביעי ברציפות: שמרון ומולכו נחקרים בפרשת הצוללות

ביום הרביעי ברציפות: שמרון ומולכו נחקרים בפרשת הצוללות
שני עורכי הדין המקורבים לראש הממשלה נחקרים פעם נוספת במשרדי להב 433. הם חשודים בהפרת אמונים במסגרת תיק 3000
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עו"ד יצחק מולכו
צילום: צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, נחקרים היום (רביעי) פעם נוספת במשרדי יחידה להב 433 של המשטרה בנוגע למעורבותם בפרשת הצוללות. זהו היום הרביעי ברציפות שבו הם נחקרים בחשד להפרת אמונים.

מולכו, המשמש בשנים האחרונות כשליחו של ראש הממשלה לעניינים מדיניים ונחשב לאיש סודו, החל להיחקר השבוע לראשונה במסגרת הפרשה. הוא נשאל בחקירותיו על פעילותו בעת שהיה בשליחות מדינית, שהייתה לה השפעה על האינטרסים של שותפו דוד שמרון.

אמש נחשף בחדשות הערב בכאן 11 כי במוקד החקירה של שמרון ומולכו עומד חשד לפעילות בניגוד להסדר ניגוד העניינים עליו חתם מולכו בשם המשרד של שניהם. חשדות אלו היו גם הרקע לפרישתו של מולכו מתפקיד השליח המיוחד של נתניהו.

הסדר ניגוד העניינים שעליו חתם מולכו מחייב עדכון של היועץ המשפטי לממשלה על כל פנייה לגורם ממשלתי. המשטרה חושדת ששמרון לא עשה זאת, ופנה לכאורה לגורמים ממשלתיים פעמים רבות על מנת לקדם את ענייניו בתיק הצוללות. שותפו מולכו היה מודע לכאורה לפעילותו של שמרון, ולכן גם עבר עבירות של הפרת אמונים כמי שחתום על ההסדר.

בא כוחו של מולכו, עו"ד צביקה אגמון, הכחיש השבוע את מעורבתו בפלילים. "הוא היה שליח שנים רבות ומעולם לא עשה למען עצמו, אלא למען המדינה. אין לו קשר לפרשת הצוללות", אמר.

עוד נחשף השבוע בחדשות הערב תיעוד בלעדי של עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, מגיע ביום שני לעימות עם מקורביו של ראש הממשלה הנחקרים בפרשה. גנור, ששימש נציג החברה הגרמנית "טיסנקרופ" בישראל וחתם על הסכם עם הפרקליטות, הגיע למשרדי להב 433 בלוד כשהוא מלווה בחוקרי המשטרה. בצילומים הוא נראה משוחח עמם בקומה השלישית, רגע לפני כניסתו לעימות עם בן משפחתו ופרקליטו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון.

הפופולריים