שלוש נשים נוספות טוענות: גבי גזית הטריד אותנו מינית

שלוש נשים נוספות טוענות: גבי גזית הטריד אותנו מינית
שמרית סקורניק פלג, שעבדה עם המגיש, סיפרה: "גם אותי נישקת בפה". דנה ויס: מישהו אמר לי "את עושה את זה בשביל הרייטינג"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גזית באולפן רדיו ללא הפסקה
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

שתי נשים נוספות העידו הבוקר (חמישי) כי שדרן הרדיו גבי גזית הטריד אותן מינית. זאת, יומיים אחרי שעיתונאית חברת החדשות דנה ויס האשימה את המגיש כי נהג לנשק אותה על פיה בניגוד לרצונה. גזית מסר בתגובה: "מסרתי את תגובתי בתוכנית, ואני ממליץ להאזין לתוכנית ביום ראשון ותנו לי לחזור למשפחתי".


שמרית סקורניק פלג, שסיפרה כי עבדה עם גזית ברדיו האזורי לפני 13 שנה, הגיבה בדף הפייסבוק שלה להכחשה של גזית על טענות ויס. "אין לך טיפת בושה. שקרן עלוב. גם אותי נישקת בפה. נשיקה רטובה ומגעילה שתלווה אותי עד סוף חיי". לדבריה, "הייתי בסך הכל ילדונת בת 26 בתחילת הקריירה הפרסומית. אי שם במטבחון הצר של אולפני הרדיו האזורי הדפת אותי אל המקרר בהפתעה. כמה גועל... אינני יכולה אפילו להיזכר בזה".

בנוסף, העידה אשה בתוכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל על מקרה שארע בביתו של גזית."זה קרה במסגרת יחסים של בעל דירה ודיירת", סיפרה האשה שנותרה בעילום שם. "הוא אמר 'תקפצי אליי לקפה' ואני לא חששתי להגיע ולמסור לו את הצ'קים. החמאתי לו על הדירה והוא אמר 'בואי אני אראה לך'. הוא השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה. כשאמרתי לו שזה לא לעניין הוא ענה לי שהוא לא רגיל שנשים דוחות אותו. לא הרגשתי שזה היה כוח, אלא שמחזרים אחר אישה ואז זה קורה - אלא שדקה קודם לכן לא היה חיזור".

כמו כן, רחל פיש בן ישראל, מפיקה לשעבר בתחנת רדיו ללא הפסקה סיפרה ל"הארץ" שגזית נגע בה בניגוד לרצונה, והזהיר אותה שלא תתלונן במשטרה. "הוא היה מרשה לעצמו לגעת וללטף נשים חופשי ואף אחת לא אמרה לו כלום", אמרה. לדבריה, "באחד הבקרים הוא נכנס לצד של ההפקה ורכן מאחורי כשאני יושבת מול המחשב. הוא ליטף את הגב שלי והתחיל לרדת לכיוון הישבן. אמרתי לו 'גבי נראה לי שכדאי שתזיז את היד שלך'. הוא מיד התרחק ואמר בתגובה בצחוק מזלזל 'למה? את תתלונני במשטרה? עניתי לו שלא. הוא ענה 'נכון כי יש דברים שלא עושים'. ואני עניתי לו 'נכון גבי, יש דברים שלא עושים". פיש בן ישראל הוסיפה שלאחר מכן גזית ביקש שלא לעבוד עמה יותר.

דנה ויס אמרה בראיון לדקלסגל כי החליטה לספר על הטרדתה בגלל תגובתו של גזית לפרסומים על הטרדות מיניות, לפיה "אני מניח שלפני  45 שנה גם אני ליטפתי ישבנה של אישה". "כבר הרבה זמן אמרתי שאם אני אראה שגבי גזית ממשיך בקו הזה ומרים ראש וככה מזלזל בכאב של הצד השני אני אעשה מעשה", אמרה ויס. היא סיפרה כי "מישהו בתוך המערכת אמר לי 'את עושה את זה בשביל הרייטינג, בשביל להתחרות באושרת קוטלר'".

עקב עדויות על אונס והטרדות מיניות: אלכס גלעדי פורש זמנית מקשת

לדברי העיתונאית, "צריך להתעורר ולהגיד חברים, הגענו ל-2017. מה שהיה בסדר אז לא יכול להיות בסדר היום. ויש קו ישיר שמחבר לתפיסתי בין המעשים לבין התגובה (של גזית). זו אותה התנהגות של אז ועכשיו. שלאיש לא יהיה ספק שמה שהיה היה. אני בספק אם גבי גזית בכלל שם לב לזה בזמן אמת כי זה לא היה משהו מאוד משמעותי מבחינתו, הוא סתם עבר ונתן נשיקה על הפה כי למה לא. כי אני יכול.

ויס הדגישה כי אינה מבקשת לנקום בגזית. "מבחינתי זו בשום פנים ואופן לא נקמה, גבי גזית מעניין אותי כקליפת השום. יש כאן הזדמנות לתיקון"

גזית עצמו הכחיש אתמול בתוקף את טענות ויס. "כל הדברים שנכתבו ופורסמו אתמול על ידי הגברת ויס, לא היו ולא נבראו, נקודה", אמר אתמול בשידור תוכניתו. "ובמקום לכלות זמן שידור יקר על זה, נחזור ונעשה עכשיו מה שאנחנו עושים כל יום במשך עשר השנים האחרונות, והכי טוב, וזה להגן על נשים באשר הן, ובעיקר כאשר הן מוחלשות ומוכות. אז במקום להפריח רכילות בדיונית אנחנו נעסוק עכשיו בדברים המועילים ולא נחדל מכך כל עוד אנחנו כאן".

מנכ"ל רדיו ללא הפסקה, אור צלקובניק, אמר כי הוא "עורך כעת בדיקה מעמיקה ומקיפה בעקבות הדברים שהושמעו, ובכלל זה מתכוון לשמוע גם את דבריו של השדרן גבי גזית. 103 אף-אם מגנה בכל לשון הטרדות ותקיפות מיניות ורואה במאבק בתופעה חשיבות עליונה".

הפופולריים