הפרקליטות חזרה בה מאישום הרב דוד הריסון באונס תלמידתו

הפרקליטות חזרה בה מאישום הרב דוד הריסון באונס תלמידתו
כשנה לאחר שהואשם באונס בת 14 כשהיה רב אולפנה בירושלים, הודיעה הפרקליטות: "חלה התפתחות בראיות והן אינן מבססות סיכוי להרשעה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב דוד הריסון בבית המשפט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה הערב (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כי היא חוזרת בה מכתב האישום שהגישה בדצמבר האחרון נגד הרב דוד הריסון, לשעבר רב באולפנת בית שולמית בירושלים, בגין אונס אחת מתלמידותיו כשהייתה בת 14. בנימוק להחלטה, ציינה הפרקליטות כי מאז הגשת האישום חלה "התפתחות ראייתית בגרסת המתלוננת, שחייבה בחינה מחודשת של כלל הראיות בתיק".

האישום נגד הריסון נגע למקרה שהתרחש שש שנים לפני הגשת התלונה נגדו במשטרה. בפרקליטות מסרו כי "לאחר בחינת חומר הראיות באופן מקיף ויסודי, כולל שיחות ומפגש עם המתלוננת, הגיעה הפרקליטות לכלל מסקנה כי כלל הראיות בתיק אינן מבססות סיכוי סביר להרשעת הנאשם ברמה הנדרשת בהליך הפלילי".

עוד נאמר בהודעת הפרקליטות: "חובתה של התביעה הינה לנסות להגיע לחקר האמת, ולבדוק בכל עת ובכל שלב בהליך הפלילי את מצב הראיות ואת עוצמתן, וכך נהגה פרקליטות מחוז ירושלים גם במקרה הזה. משהגיעה התביעה לכלל מסקנה כי לא ניתן להוכיח את ביצוע העבירות ברף הנדרש בהליך הפלילי, פנתה התביעה מיוזמתה לבית המשפט והודיעה על חזרה מהאישום שיוחס לו".

כתב האישום שהוגש בסוף השנה שעברה ייחס להריסון עבירות רבות של מעשי סדום, אינוס, מעשים מגונים, תקיפה ואיומים נגד תלמידה כיתה ט'. הריסון שימש אז כרב באולפנה בירושלים. כתב האישום תיאר כיצד ביקש ממנה לפגוש אותו בחדר הרבנים באולפנה ושם בצע בה את המעשים. בנוסף לכך, נטען בכתב האישום כי הריסון איים לפגוע בה אם תתלונן נגדו.

הפופולריים