בית הדין לעבודה: על שירה רבן לתקן את תביעתה נגד שרה נתניהו

בית הדין לעבודה: על שירה רבן לתקן את תביעתה נגד שרה נתנ
נשיא בית הדין מתח ביקורת נוקבת על כתב התביעה של העובדת לשעבר במעון רה"מ: "נוסח פוגעני ומיותר". אחרי תיקונו, תוכל שרה נתניהו לבקש ששמה יימחק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית הדין לעבודה הורה היום (שלישי) לשירה רבן, העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה שתבעה את שרה נתניהו, לתקן את כתב התביעה שהגישה בגין תנאי העסקתה במעון. בעקבות פסיקת בית הדין, שמה של אשת ראש הממשלה יישאר לעת עתה בתביעה, אך קיימת אפשרות שיוסר בשלב מאוחר יותר כשזו תתוקן.

נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, מתח ביקורת נוקבת נגד כתב התביעה של רבן. בין היתר, הוא קבע כי התביעה לא מבהירה באיזה כובע נתבעת נתניהו - כמעסיקה או מטעם אחר - וכי הניסוח שלה היה "פוגעני ומיותר".

"מעיון בכתב התביעה, לא ברור אם גב' נתניהו צורפה להליך כמעסיקה של התובעת...עניין זה צריך הבהרה ודיוק, ועל בא כוח התובעת לתקן את כתב התביעה ולהבהיר האם הוא טוען כי גב' נתניהו הייתה המעסיקה", כתב השופט אברהמי.

שמה של אשת ראש הממשלה יישאר בינתיים בתביעה עד לתיקונה. לאחר שתוגש התביעה החדשה, יעמדו לרשותה של נתניהו 30 ימים כדי לבקש להסיר אותה מהתביעה, ואז יעבור הנושא להחלטת בית הדין.

זוהי לא הפעם הראשונה שבה מבקר בית הדין האזורי לעבודה בירושלים את כתב התביעה. גם בדיון קודם שנערך לבקשת פרקליטה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, ציין נשיא בית הדין כי "כשקראתי את כתב התביעה, הרושם שנוצר היה שהוא נועד לאוזניים אחרות ולא להליך המשפטי הזה".

לדבריו, "הכינויים שבהם אתם מכנים את העובדים, למה זה צריך להיות? תיאורים בתביעה לא שייכים להליך המשפטי ולא ארשה זאת".

לאחרונה העידה רבן במשטרת ירושלים, וטענה בפני השוטרים כי קיבלה איומים על חייה לאחר הגשת התביעה.  לדבריה, מיד אחרי שהתפטרה מתפקידה, יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים רבקה פאלוך ואב הבית אפי אזולאי לחצו עליה ועל בעלה שלא להתלונן נגד רעיית ראש הממשלה - ואף הוזהרו כי "גורלכם יהיה כמו של מני נפתלי – תהיו זרוקים ברחובות". 

הפופולריים