חשד לשחיתות בעיריית ראשל"צ: 17 נעצרו ועוכבו, דוד ביטן נחקר

חשד לשחיתות בעיריית ראשל"צ: 17 נעצרו ועוכבו, דוד ביטן נ
בכירים בעירייה נחקרים בחשד לקשרים בין עבריינים לשלטון המקומי והארצי. כפי שפורסם בכאן 11, גם יו"ר הקואליציה נחקר. אמסלם: "מנסים לטרפד חקיקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דוד ביטן
צילום: צילום: רועי עלימה, פלאש 90

המשטרה עצרה הבוקר (ראשון) 17 חשודים במסגרת חקירת חשדות לשחיתות בעיריית ראשון לציון וקשרים בין גורמי פשיעה לבעלי תפקידים שונים בשלטון המקומי והארצי. כפי שפורסם לראשונה בכאן 11, אחד הנחקרים בפרשה הוא  יו"ר הקואליציה דוד ביטן, לשעבר סגן ראש עיריית ראשון לציון. הוא התייצב לחקירה במשרדי להב 433, לאחר שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אישר כי המשטרה פנתה אליו בבקשה לזמן את ביטן לחקירה.

מהמשטרה נמסר, כי כבר יותר משנה מתנהלת חקירה סמוייה בפרשה, והיום בשעות הבוקר החל שלב החקירה הגלויה עם מעצרם של החשודים. בין החשודים - נבחרי ציבור, אנשי עסקים, קבלנים ועבריין הקשור למשפחת פשע מוכרת. בשעות הצהריים יובאו חלק מהחשודים להארכת מעצרם.

ביום שישי פורסם בחדשות השבוע בכאן 11 כי ביטן, החשוד בעבירות על טוהר מידות במסגרת תפקידו כסגן ראש עיריית ראשון לציון, ייחקר באזהרה. עוד פורסם, כי יחד איתו ייחקרו נבחרי ציבור ואנשי עסקים שהיו להם קשרים עם העירייה.

חברו של ביטן בסיעת הליכוד, ח"כ דודי אמסלם, יצא נגד חקירתו של ביטן, והאשים את המשטרה בכך שהיא מנסה לטרפד את חוק ההמלצות המקודם על ידי השניים. "מה שקורה כאן זה דבר חמור מאוד", אמר אמסלם. "יש כאן צבא עצום שכולל את כל המערכות הפוליטיות והתקשורתיות להפיל את נתניהו. משטרת ישראל צריכה לחקור כל תלונה וכל דבר שמגיע אליה, אבל מה היה קורה אם היו חוקרים את ביטן עוד יומיים? מישהו כאן מנסה לטרפד את החקיקה".

התכתובות: ביטן נזף בגורם מקצועי שהתריע על עסקה

בידי המשטרה תכתובות פנימיות של גורמי מקצוע בעירייה שבהן התריעו בפני ביטן על עסקה בעייתית, שהעירייה קשרה עם יזם פרטי, ארז מוסצ'ו, המקורב לראש העיר דב צור. בתכתובות נזף ביטן בגורם המקצועי שמתח ביקורת על העסקה.

עוד עולה מהתכתובות, שראש העיר צור עסק בעניינו של היזם מאחורי הקלעים, אף שהצהיר כי יימנע מכך. צור אמר בתגובה כי קיבל חוות דעת משפטית שאפשרה לו לעסוק בנושא ואילו מוסצ'ו אמר כי מדובר בטענות ממוחזרות שנבדקו והופרכו. ביום שלישי נחשף ב"חדשות הערב" בכאן כי הבדיקה המשטרתית נגד ביטן, ובכירים בעיריית ראשון לציון, נמצאת בשלב מתקדם.

גורם אכיפה בכיר אמר על הטענה שתזמון חקירת ביטן נקבע בדיוק בזמן שזה מקדם את חוק ההמלצות: "כשהפרטים ייחשפו תהיה גם הוכחה חדה וברורה שאין קשר בין הדברים. כל ניסיון לקשור את זה בזה - ניסיון להטיל דופי בחוקרים שעושים עבודתם נאמנה ולעשות דה לגיטימציה לחקירה".

הפופולריים