גורמים במשטרה: נגד דוד ביטן יש ראיות חזקות, בהן הקלטות

גורמים במשטרה: ראיות חזקות והקלטות נגד ביטן
לדברי הגורמים, בחשבון הבנק של יו"ר הקואליציה נמצאו הפקדות שאין להן הסבר. בידי המשטרה ישנן ראיות, כי ביטן מעורב לכאורה בפרשות שוחד לא רק בראשל"צ, אלא גם ברשויות מקומיות נוספות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביטן בכנסת, היום
צילום: צילום: פלאש 90

גורמים במשטרה אומרים כי בידיהם ראיות חזקות נגד יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, החשוד בקבלת שוחד במיליוני שקלים מארגוני פשיעה ועבירות נוספות, כאשר היה סגן ראש עיריית ראשון לציון. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11.

לדברי הגורמים, בין הראיות שבידי המשטרה - ישנן הקלטות של ביטן, מסמכים ועדויות אחרות. בחשבון הבנק שלו נמצאו הפקדות כספים, שאין להם הסבר המניח את הדעת. על פי ההערכות, יו"ר הקואליציה יתקשה לסתור את העדויות הללו ולספק להן הסברים. 

פרשננו הבכיר מוטי גילת מוסיף, כי בידי המשטרה ראיות שיו"ר הקואליציה מעורב גם בפרשיות שוחד ברשויות מקומיות נוספות, מלבד בראשון לציון, שם הוא ניסה לכאורה לתגמל גורמים שעזרו לו לאסוף כסף. גם בעניין זה, אומרים במשטרה, יש ראיות מוקלטות ומסמכים.

בנוסף, אומרים במשטרה כי יש ראיות חזקות נגד עוד חשוד בפרשה המקורב לביטן, ששמו עדיין לא הותר לפרסום. מעצרו של האיש הוארך ב-12 יום.

במשטרה בחנו לאחרונה את שווי הקרקעות במערב ראשון לציון הקשורות בפרשה, ומצאו כי עד לפני כמה שנים שווין היה נמוך יחסית – ואילו כיום הוא עומד על מיליוני שקלים. ביטן מכחיש את החשדות נגדו. 

במרכז חקירתו של ביטן עמד קידום הבנייה ב"מתחם האלף" שבמערב ראשון לציון, שם הוא חשוד בקבלת שוחד המוגדר ברף גבוה. בנוסף, קיימת אפשרות שהחקירה נוגעת גם לשלושה פרויקטים נוספים בעיר. אתמול נחקר ביטן במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה במשך 13 שעות. ביטן עומת עם החשד שקיבל שוחד מארגוני פשיעה בהיקף של מיליוני שקלים בתפקידו, וצפוי להיחקר שוב מחרתיים.

במהלך היום הובאו להארכות מעצר עוד שורה של חשודים בפרשה, בהם גם ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, שמעצרו הוארך בחמישה ימים. על פי החשד, הוא קיבל שוחד מקבלנים ואנשי עסקים הקשורים לארגון פשע והיטה לטובתם מכרזים. על הכוונה לחקור את צור תחת אזהרה פורסם לראשונה בכאן 11 בשבוע שעבר.

הבוקר נחשף לראשונה בכאן רשת ב' כי חברי הנהלה בעיריית ראשון לציון פנו לביטן והתריעו בפניו כמה פעמים על עסקאות שהעירייה מבצעת עם יזם המקורב לראש העיר צור. במסמכים, מתוך ישיבת הנהלה סגורה שנערכה בנובמבר 2014, משיב ביטן לשאלות החברים ומסביר כי "העירייה רוצה למכור את השטח ולגמור עם זה".

מהמסמכים עולה כי שניים מחברי הנהלת העירייה פנו בזמנו לביטן וטענו בפניו כי העירייה מפסידה מיליוני שקלים כתוצאה מעסקאות תמוהות עם היזם הפרטי ארז מוסצ'ו, הנחשב מקורב לראש העיר דב צור. בנוסף, בתרשומות מתוך הישיבה מתייחס ביטן לשטח המדובר כמיועד לנופש מטרופוליני, אף על פי שבפועל העירייה אישרה בנייה בשטח מסחר, מה שמגדיל את שוויו.

הפופולריים