תיק ביטן: רעיית יו"ר הקואליציה נחקרה, 5 חשודים נוספים עוכבו

רעייתו של ביטן נחקרה, 5 חשודים נוספים עוכבו
חגית ביטן נשאלה במשטרה בנוגע לכשני מיליון שקלים שהופקדו בחשבון שלה ושל בעלה. בין המעוכבים החדשים: בכיר בעיריית ראשל"צ ושני חברים בארגון פשיעה מוכר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רעייתו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן נחקרה באזהרה במסגרת פרשת השחיתות הגדולה בעיריית ראשון לציון – כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסם. במקביל, הבוקר פורסם גם כי עוכבו לחקירה חמישה חשודים נוספים בפרשה, בהם בכיר בעיריית ראשון לציון, שני חברים בארגון פשיעה מוכר ומקורב נוסף לח"כ ביטן.

עוד הותר לפרסום כי בין החשודים הנחקרים בפרשת השחיתות נמנה איש העסקים משה יוסף, פעיל ליכוד בולט וחבר קרוב של ביטן. הוא מוגדר כאחד החשוד המרכזיים וכמי שהניע את מנגנון השוחד. יוסף חשוד במעורבות בכל הפרשות ומעצרו הוארך ב -12 יום.

חגית ביטן נשאלה בחקירתה בנוגע להפקדות והעברות של כספים לחשבון המשותף שלה ושל בעלה בין השנים 2008-2009, שבהן נסגרו חובותיו של ח"כ ביטן לשוק האפור. במהלך תקופה זו, נכנסו לחשבון הבנק של בני הזוג ביטן שני מיליון שקלים.

ביטן השיבה לשאלות החוקרים וטענה בפניהם כי בעלה הוא שאחראי לניהול החשבון. לדבריה, היא איננה מכירה את הפרטים בנוגע להפקדות הכספים. בסיום חקירתה, היא שוחררה למעצר בית.

נחקר נוסף בפרשת השחיתות הוא היזם ארז מוסצ'ו, בעלי מסעדת "סוהו" בראשון לציון וחברו הקרוב של יו"ר הקואליציה ביטן. מוסצ'ו עוכב לחקירה ביום ראשון ואחריה שוחרר למעצר בית של חמישה ימים.

חקירתו של מוסצ'ו עסקה בשטח שעיריית ראשון לציון מכרה לו במחיר שלטענת גורמי מקצוע, היה נמוך משמעותית משוויו האמיתי של הנכס. ראש העיר, דב צור, העביר בזמנו את הטיפול בעסקה לביטן בין השנים 2015-2014.

בכאן 11 ובכאן רשת ב' פורסמו לאחרונה תכתבות פנימיות של עיריית ראשון לציון, שבהן מתריעים גורמי מקצוע בפני ביטן וראש העיר דב צור על הבעייתיות סביב העסקה עם מוסצ'ו. ההתכתבויות חושפות עוד כי צור התעסק בנושא מאחורי הקלעים.

גורמים במשטרה אמרו אמש לחדשות הערב בכאן 11 כי יש בידיהם ראיות חזקות נגד ביטן, החשוד בקבלת שוחד מיליוני שקלים מארגוני פשיעה ובעבירות נוספות בתקופת כהונתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון.

גורמים במשטרה אומרים כי בידיהם ראיות חזקות נגד יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, החשוד בקבלת שוחד במיליוני שקלים מארגוני פשיעה ועבירות נוספות, כאשר היה סגן ראש עיריית ראשון לציון. לדברי הגורמים, בין הראיות שבידי המשטרה - ישנן הקלטות של ביטן, מסמכים ועדויות אחרות.

במשטרה אומרים כי בחשבון הבנק של ביטן נמצאו הפקדות כספים שאין להן הסבר המניח את הדעת. על פי ההערכות, יו"ר הקואליציה יתקשה לסתור את העדויות הללו ולספק להן הסברים. 

הפופולריים