ביטן נחקר כ-12 שעות: "העתיד? נחיה ונראה. לא מוטרד"

ביטן נחקר כ-12 שעות: "העתיד? נחיה ונראה"
יו"ר הקואליציה, החשוד בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, אמר ביציאה ממשרדי להב 433: "לא חושב על כלום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דוד ביטן
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר הקואליציה דוד ביטן נחקר היום (רביעי) במשך כ-12 שעות במשטרה בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, שבה הוא חשוד בעבירות מרמה וקבלת שוחד מארגוני פשיעה עבור הטיית מכרזים. עם יציאתו מהחקירה במשרדי להב 433, שהייתה השניה שלו מאז חשיפת הפרשה, נשאל ביטן על ידי עיתונאים בנוגע לעתידו הפוליטי ומסר: "נחיה ונראה".

לשאלה אם הוא מוטרד בעקבות החקירה והסתעפות הפרשה, השיב ח"כ ביטן: "לא, בכלל לא". על האפשרות שיתפטר מהכנסת על רקע החקירה אמר: "אני לא חושב על כלום".

גם בבוקר, בדרכו לחקירה, השמיע יו"ר הקואליציה דברים דומים. "מקובל עליי שלא אוכל להתראיין על תוכן החקירה אבל שלא ידליפו. הגשנו בקשה בעניין הזה לבית המשפט. מחברי הליכוד אני מקבל תמיכה טובה. כשיהיה לי מה לומר אגיד", מסר לכלי התקשורת.

מוקדם יותר פורסם כי ראש מועצה אזורית מכהן נחקר היום באזהרה בפרשת השחיתות הגדולה בעיריית ראשון לציון. במקביל לראש המועצה, המקורב לשר משה כחלון (כולנו), נחקר גם חשוד נוסף העובד כמפקח ברשות מקומית.

היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של שני חשודים נוספים בפרשת השחיתות - הקבלן דוד שעיה, החשוד במתן שוחד לח"כ דוד ביטן, וקבלן נוסף ששמו אסור לפרסום. "זו פרשה ענקית", אמר היום השופט עמית מיכליס בדיון הארכת המעצר.  "אני מוצף בחומר. המשטרה עושה עבודה, לא רק יאח"ה. נחשפים פה עוד ועוד דברים".

רשימת שמות החשודים בפרשה המשיכה להתארך אתמול, עם פרסום שמו של גל יוסף, הבעלים של קבוצת הכדורגל הכוח עמידר רמת גן ובעל עסק להמרת מטבע (צ'יינג'), שנחקר אף הוא. יוסף נחשד כי סייע לביטן לכסות את חובותיו בשוק האפור.  שם נוסף שנקשר לפרשה הוא משה יוסף, פעיל ליכוד בולט וחבר קרוב של ביטן, שנעצר לחקירה ומוגדר כאחד החשודים המרכזיים וכמי שהניע את מנגנון השוחד. 

על פי החשד, ביטן והמעורבים הנוספים הטו את המכרזים למקורביהם ולאנשי ארגון הפשע של משפחת ג'רושי ברמלה, תמורת כיסוי חובותיו של הח"כ, אז סגן ראש עיריית ראשון לציון, בשוק האפור. גם רעייתו של ביטן, חגית, נחקרה באזהרה ונשאלה בנוגע להפקדות והעברות של כספים לחשבון המשותף שלה ושל בעלה בשנים 2008-2009, שבהן נסגרו חובותיו המדוברים של ביטן. במהלך תקופה זו, נכנסו לחשבון הבנק של בני הזוג ביטן שני מיליון שקלים.

הפופולריים