בקשת ההסגרה לארצות הברית: "רצח את אמו כי סירבה להעביר לו כסף"

ההסגרה לארה"ב: האם נרצחה כי סירבה להעביר כסף
מעצרו של תומס יוסף גרוס מהרצליה הוארך במטרה להסגירו לארצות הברית, שמסכימה כי ירצה את עונש המאסר בישראל. לפי תצהיר של אחותו, המניע לרצח היה סכסוך עם האם, שהחזיקה ברכוש בסך 4 מיליון דולר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אינה גרוס ובן זוגה. במסגרת: בנה
צילום:

בית המשפט המחוזי בירושלים האריך היום (שני) את מעצרו של תומס יוסף גרוס, תושב הרצליה שארצות הברית מבקשת להסגיר לאחר שהואשם שם ברצח אמו שאירע לפני שש שנים. בדיון הוצגו פרטי הבקשה, מהם עולה כי הרקע לכתב האישום היה מקבץ ראיות נסיבתיות שהובילו את החוקרים בארצות הברית למסקנה שגרוס הוא הרוצח.

לפי תצהיר שמסרה אחותו של גרוס, המניע לרצח הוא סירובה של האם להמשיך ולהעביר לו כספים. לאם, על פי התצהיר, היו נכסים בשווי של יותר מארבעה מיליון דולר.

בבקשת ההסגרה האמריקנית התחייבו הרשויות בארצות הברית לאפשר לגרוס לחזור ולרצות את עונשו בישראל. זאת, אם יבחר שלא לשבת בכלא האמריקני.

גרוס נעצר אתמול על ידי המשטרה והאינטרפול, בעקבות הוראה של שרת המשפטים איילת שקד, שקיבלה את בקשת ההסגרה האמריקנית. הוא מואשם כי בינואר 2012 טשטש את אמו, העביר אותה למכונית במוסך הבית, ושם דקר אותה למוות. לאחר מכן הזעיק את כוחות המשטרה, בניסיון לצייר את ההתרחשות כהתאבדות או שוד שהסתבך.

הפופולריים