קבלן החשוד בשחיתות בראשל"צ הודה: העברתי 15 אלף שקל למשה יוסף. החשד: הכסף הגיע לביטן

קבלן: העברתי כסף למשה יוסף. החשד: שוחד לביטן
במשטרה חושדים כי בתמורה, אולם אירועים בבעלותו זכה להנחה משמעותית בארנונה. עורך דינו: "לא היה רסיס שוחד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלברט ביטון, קבלן החשוד במעורבות בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, הודה בחקירתו כי העביר סכום של 15 אלף שקלים, שלפי החשד היו כספי שוחד שהגיעו ליו"ר הקואליציה דוד ביטן. כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. בתמורה, חושדת המשטרה כי ביטן דאג שאולם האירועים בבעלותו של ביטון בראשון לציון יוכר כמחסן, ויזכה להנחה משמעותית בתשלום הארנונה.

מתוך הסכום שהגיע לכיסו של ביטן, 10 אלפים שקלים הועברו למקורבו של ביטן משה יוסף כהמחאה, ו-5,000 נוספים הועברו כהמחאה לחתונה של בתו של ביטן. הקבלן טוען כי  10 אלפים השקלים הועברו למשה יוסף בתור תרומה לליכוד כמתפקד. על פי החשד, הם הגיעו לביטן. בנוסף, הוא טוען כי ההנחה בארנונה ניתנה כחוק, משום שאולם האירועים "גאלה" לא היה פעיל. כמו כן, נטען כי הכספים הועברו אחרי שניתנו כל האישורים בטווח זמן ארוך יחסית.

עורך הדין אדי אבינועם המייצג את ביטון, שמעצרו הוארך היום בבית משפט השלום בראשון לציון, טען בתגובה: "לא היה שוחד ולא רסיס שוחד. קשר עם נבחר ציבור כזה או אחר לא צריך להוביל למסקנה שגויה של ביסוס עבירות שוחד".

מוקדם יותר השבוע נודע ל"כאן חדשות" כי  המשטרה מחזיקה תיעוד, ובו מוצגת פגישה של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, עם יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, ומקורבו משה יוסף. הפגישה תועדה במסגרת המעקב שהותקן במשרדו של יוסף, בחנות הרהיטים שבבעלותו. בפגישה משוחחים השלושה על "מתחם האלף" בראשון לציון. על פי החשד, ליוסף היה אינטרס כלכלי בקידום הפרויקט. 

ביטן עצמו נחקר בשבוע שעבר בפעם השלישית, במשך כתשע שעות ביחידת להב 433 במשטרה. פרקליטו של ביטן, אפרים דמרי, מסר כי הח"כ משתף פעולה עם חוקריו, עונה על כל שאלה ויש לו הסבר מניח את הדעת לכל השאלות.

במהלך חקירתו,עומת ביטן עם האזנות הסתר שבוצעו למקורבו יוסף, שקיומן נחשף בשבוע שעבר ב"חדשות הערב". בהקלטות ביטן ויוסף מפלילים עצמם לכאורה ומשוחחים על כספי השוחד. חשודים רבים אחרים הוקלטו בשיחות עם יוסף כשהם מדברים על עבירות שביצעו. 

הפופולריים