פרסום ראשון: 4 חשודים הודו בהעברת כסף למקורב של דוד ביטן

פרסום ראשון: 4 הודו בהעברת כסף למקורב של ביטן
בידי המשטרה ישנו תיעוד של מספר מפגשים בין ביטן לחברו, איש העסקים משה יוסף, כשהם משוחחים לכאורה על העברות של עשרות אלפי שקלים. יוסף תואר על ידי אחד החשודים בפרשה כ"פותח דלתות", הוא עצמו שומר על זכות השתיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דוד ביטן
צילום: צילום: רועי אלימה, פלאש 90

ארבעה קבלנים החשודים בהעברת כספים ליו"ר הקואליציה, דוד ביטן, הודו שהעבירו או התכוונו להעביר כספים בסך מאות אלפי שקלים למשה יוסף - המקורב לביטן. כך פורסם הערב (שלישי) לראשונה ב"חדשות הערב" בכאן 11.

החשודים מסבירים באופן שונה את העברות הכספים - יש הטוענים כי התשלום היה תמורת קידום פרויקט על ידי יוסף. אחרים טוענים, כי מדובר בתשלום עבור שירותים שיוסף סיפק. המכנה המשותף ביניהם הוא הטענה כי מדובר בהליך חוקי. חוץ מאדם אחד, החשודים לא ידעו על קשר לכאורה לביטן.

יוסף, החשוד במתן שוחד, שימש מתווך בין ביטן לשאר החשודים - קבלנים, אנשי עסקים ובני משפחת ג'רושי, שכיסו את חובותיו לשוק האפור. בשבוע שעבר נחשף ב"חדשות הערב" כי המשטרה ביצעה האזנות סתר ליוסף. בעקבות החשד נגדו אישר בית המשפט למשטרה להתקין מצלמות נסתרות בחנות הרהיטים בבעלותו בראשון לציון. 

נוסף על כך, בידי המשטרה יש תיעוד של מספר מפגשים בין ביטן ליוסף, שבהם השניים משוחחים לכאורה על העברות כספים ביניהם בסכומים של עשרות אלפי שקלים. זהו אחד הנושאים שבו מתמקדת החקירה. אחד הקבלנים תיאר את יוסף כאחד שמוכר כ"פותח דלתות", והוא עצמו שומר על זכות השתיקה. בימים האחרונים ישנם גישושים בין המשטרה למספר חשודים להסדר עד מדינה.

תיעוד בלעדי של ישיבה בעיריית ראשון לציון, שהתקיימה לפני שנה, מראה כי חברי ועדה התריעו בפני בכירי העירייה, שקצתם נעצרו בפרשה, כי הם נמצאים בניגוד עניינים בבואם לאשר היתרים לארז מוסצ'ו - יזם המקורב לראש העיר, דב צור. למרות זה, הישיבה נמשכה כרגיל ובסיומה אושרו בין היתר 30 יחידות דיור ליזם, אף שנבנו בלי היתר. היום הוארך מעצרם של כמה מעורבים בפרשה והמשטרה ממשיכה לבדוק כיצד מומנה חתונת בתו של ביטן בראשון לציון, ואם שילמו בעבורה הקבלנים, נותני השוחד לכאורה.

עיריית ראשון לציון כתבה בתגובה כי: "העירייה נקטה נגד יזמי הפרויקט פעולות אכיפה, ובהן גם הגשת כתב אישום בגין בנייה ושימוש בלא היתר. אשר לטענות לנוכחות חברי סיעת 'רק ראשון' בישיבה, היועצת המשפטית חיוותה את דעתה במהלך הדיון וקבעה שאין ניגוד עניינים".

ביום ראשון נחקר יו"ר הקואליציה בפעם השלישית בחשד לקבלת שוחד בפרשת השחיתות בראשון לציון. במהלך חקירתו, שנמשכה כתשע שעות, עומת ביטן עם האזנות הסתר שבוצעו ליוסף.

הפופולריים