פרסום ראשון: התקדמות משמעותית להסדר עד מדינה עם ה"בנקאי" של ביטן

התקדמות להסדר עד מדינה עם ה"בנקאי" של ביטן
מקורבו של יו"ר הקואליציה, משה יוסף, מתקרב לחתימת הסכם עם הרשויות. בעקבות ההתפתחויות, מחר הוא ישוחרר למעצר בית. בתוך כך, המשטרה ביקשה מביטן את רשימת האורחים והמתנות מחתונת בתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: פלאש 90

בשעות האחרונות חלה התקדמות משמעותית במגעים להסדר עד מדינה עם משה יוסף, מקורבו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, במסגרת חקירת החשדות לשחיתות בעיריית ראשון לציון. כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

בעקבות ההתפתחויות צפוי יוסף, אחד החשודים המרכזיים בפרשה שמכונה על ידי החוקרים "הבנקאי של ביטן", להשתחרר מחר למעצר בית, למרות שאמור היה להישאר במעצר עד יום ראשון. עד היום הקשה יוסף על החוקרים, כאשר שמר על זכות השתיקה, למרות שהוחזק במעצר בתנאים קשים.

היום חלה פריצת הדרך, לאחר שיוסף טען בפני חוקריו כי הוא מוכן לדבר, אך לפני כן דרש לדון בהסדר עד מדינה. בשלב מאוחר יותר אף הציב מקורבו של ביטן תנאי ראשון לחוקרים לפני שידבר: "שחררו אותי למעצר בית". במשטרה הבינו כי יוסף רציני בכוונותו, וקיבלו את תנאיו, מכיוון שמבחינתם מדובר בעדות החסרה כדי להשלים את התיק.

עוד פורסם לראשונה בחדשות הערב, כי המשטרה ביקשה מביטן לספק לה את רשימת האורחים שהוזמנו לחתונת בתו ואת המתנות שהביאו. בני משפחתו של יו"ר הקואליציה צפויים לקבל זימון להעיד במשטרה.

אתמול פורסם בחדשות הערב כי ביטן וראש עיריית ראשון לציון, דב צור, קידמו בנייה בקרקעות השייכות למשפחתו של יוסף. קרקעות אלו, שנמצאות במתחם האלף בעיר, נתפסו היום על ידי המשטרה בצו של בית משפט השלום בראשון לציון. על פי החשד, יוסף רשם את הקרקעות על שם הוריו כדי להסתיר את מעשיו.

החוקרים ביקשו את רישומי הקרקעות ותפיסת הנכסים בשל החשד כי ביטן וצור קידמו את הבנייה תמורת טובות הנאה. ביטן, צור ויוסף אף תועדו והוקלטו בפגישה בהשתתפות שלושתם בחנות הרהיטים כשהם דנים במתחם האלף. הוריו של יוסף נחקרו גם הם ברשות המסים, וטענו כי רכשו את הנכסים כחוק. גם מקורבו של ביטן נחקר על ידי רשות המסים והם שאלו אותו שוב על מימון חתונת ביתו של ביטן.

ביום שלישי פורסם בחדשות הערב כי ארבעה קבלנים החשודים בהעברת כספים לביטן, הודו שהעבירו או התכוונו להעביר כספים בסך מאות אלפי שקלים ליוסף. החשודים הסבירו באופן שונה את העברות הכספים - יש שטענו כי התשלום היה תמורת קידום פרויקט על ידי יוסף. אחרים טענו כי מדובר בתשלום עבור שירותים שיוסף סיפק. המכנה המשותף ביניהם הוא הטענה כי מדובר בהליך חוקי.

הפופולריים