ההצעה למשה יוסף: שלוש שנות מאסר וקנס של 10 מיליון ש"ח

ההצעה למשה יוסף: שלוש שנות מאסר וקנס גבוה
מקורבו של ח"כ דוד ביטן קיבל את ההצעה כדי שישמש עד מדינה בפרשת החדשות לשחיתות בעיריית ראשון לציון. יוסף עוד לא החליט אם לקבל את ההצעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שלוש שנות מאסר וקנס בגובה של עשרה מיליון שקלים – זאת ההצעה שקיבל משה יוסף, מקורבו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, כדי לשמש עד מדינה בפרשת החשדות לשחיתות בעיריית ראשון לציון. יוסף טרם החליט אם לחתום על ההסדר שהוצע לו.

אתמול פורסם לראשונה ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי חלה התקדמות משמעותית במגעים עם יוסף. עד היום הקשה מקורבו של ביטן, אחד החשודים המרכזיים בפרשה שמכונה על ידי החוקרים "הבנקאי של ביטן", על החוקרים, כאשר שמר על זכות השתיקה, למרות שהוחזק במעצר בתנאים קשים.

פריצת הדרך חלה לאחר שיוסף טען בפני חוקריו כי הוא מוכן לדבר, אך לפני כן דרש לדון בהסדר עד מדינה. בשלב מאוחר יותר אף הציב תנאי ראשון לחוקרים לפני שידבר: "שחררו אותי למעצר בית". במשטרה הבינו כי יוסף רציני בכוונותיו, וקיבלו את תנאיו, מכיוון שמבחינתם מדובר בעדות החסרה כדי להשלים את התיק.

עוד פורסם אתמול ב"חדשות הערב", כי המשטרה ביקשה מביטן לספק לה את רשימת האורחים שהוזמנו לחתונת בתו ואת המתנות שהביאו. בני משפחתו של יו"ר הקואליציה צפויים לקבל זימון להעיד במשטרה.

שלשום נודע כי ביטן וראש עיריית ראשון לציון, דב צור, קידמו בנייה בקרקעות השייכות למשפחתו של יוסף. קרקעות אלו, שנמצאות במתחם האלף בעיר, נתפסו על ידי המשטרה בצו של בית משפט השלום בראשון לציון. על פי החשד, יוסף רשם את הקרקעות על שם הוריו כדי להסתיר את מעשיו.

הפופולריים