הסדרי עד מדינה הוצעו למשה יוסף ולחשוד נוסף

הסדרי עד מדינה הוצעו למשה יוסף ולחשוד נוסף
במסגרת ההסדר ייגזרו על יוסף שלוש שנות מאסר ועשרה מיליון ש"ח קנס. יוסף טרם החליט אם לחתום על ההסדר שהוצע לו. בידי המשטרה ראיות ועדויות לכך שמקורבו של ביטן שילם כסף מזומן לנציגי אולם האירועים בו נערכה חתונת בתו של חבר הכנסת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה הציעה לחשוד נוסף בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון הסדר עד מדינה, במסגרתו ייגזרו עליו תשעה חודשי מאסר. כך פורסם הערב ב"חדשות השבוע" בכאן 11. גם למשה יוסף, מקורבו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, הוצע הסדר - עונשו יהיה שלוש שנות מאסר וקנס בגובה של עשרה מיליון שקלים.  יוסף טרם החליט אם לחתום על ההסדר שהוצע לו.

בידי המשטרה ראיות ועדויות לכך שמקורבו של ביטן שילם כסף מזומן לנציגי אולם האירועים בו נערכה חתונת בתו של חבר הכנסת. על פי גרסתו של יו"ר הקואליציה, יוסף עשה זאת כחבר המשפחה והעביר את הכספים שהתקבלו מהאורחים כמתנות.

אתמול פורסם לראשונה ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי חלה התקדמות משמעותית במגעים עם יוסף. עד היום הקשה מקורבו של ביטן, אחד החשודים המרכזיים בפרשה שמכונה על ידי החוקרים "הבנקאי של ביטן", על החוקרים, כאשר שמר על זכות השתיקה, למרות שהוחזק במעצר בתנאים קשים.

פריצת הדרך חלה לאחר שיוסף טען בפני חוקריו כי הוא מוכן לדבר, אך לפני כן דרש לדון בהסדר עד מדינה. בשלב מאוחר יותר אף הציב תנאי ראשון לחוקרים לפני שידבר: "שחררו אותי למעצר בית". במשטרה הבינו כי יוסף רציני בכוונותיו, וקיבלו את תנאיו, מכיוון שמבחינתם מדובר בעדות החסרה כדי להשלים את התיק.

עוד פורסם אתמול ב"חדשות הערב", כי המשטרה ביקשה מביטן לספק לה את רשימת האורחים שהוזמנו לחתונת בתו ואת המתנות שהביאו. בני משפחתו של יו"ר הקואליציה צפויים לקבל זימון להעיד במשטרה.

שלשום נודע כי ביטן וראש עיריית ראשון לציון, דב צור, קידמו בנייה בקרקעות השייכות למשפחתו של יוסף. קרקעות אלו, שנמצאות במתחם האלף בעיר, נתפסו על ידי המשטרה בצו של בית משפט השלום בראשון לציון. על פי החשד, יוסף רשם את הקרקעות על שם הוריו כדי להסתיר את מעשיו.

הפופולריים