הפיצוץ ביפו: נבדק חשד שאחד ההרוגים היה מעורב בהצתת החנות

הפיצוץ ביפו: חשד שאחד ההרוגים היה מעורב בהצתה
לפי החשד, מוחמד יאסין השתתף בתכנון ההצתה - וייתכן שאף גרם לה. בערב הפיצוץ כיבה בעל החנות את האזעקה ולא הפעיל אותה כאשר עזב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השריפה ביפו, בתחילת החודש
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשטרה חושדת כי הפלסטיני שנהרג בפיצוץ החנות ביפו לפני כשלושה שבועות, היה מעורב בהצתת המקום – כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

על פי החשד, השוהה הבלתי חוקי מוחמד יאסין השתתף בתכנון ההצתה יחד עם בעל החנות, סאבר סוואעד, והעובד שלו, שנעצרו כמה ימים לאחר הפיצוץ, וייתכן כי אף לקח חלק פעיל בגרימתו. בנוסף, בימים האחרונים גילו החוקרים כי בערב הפיצוץ הגיע בעל החנות למקום בשעה 19:00 וכיבה את האזעקה. בצאתו מהמקום הוא נמנע מלהפעיל אותה, דבר שלתפיסת המשטרה מעלה חשש כי הותיר את החנות פתוחה עבור מי שהצית אותה בפועל. היום הוארך מעצרם של בעל החנות ושל עוזרו עד ליום חמישי.

המקרה התרחש כאשר אירע פיצוץ עז ביפו שנשמע גם בדרום תל אביב. במקום פרצה שריפה, ונגרם נזק גם למבנים סמוכים. במהלך הלילה אותרו וחולצו שתי גופות מתוך ההריסות. פצוע נוסף מת מפצעיו לאחר שפונה לבית החולים וולפסון.

בשעות הבוקר שלאחר הפיצוץ, פעלו כוחות הנדסה במשך כמה שעות להרים את ההריסות, על מנת לוודא שאין לכודים נוספים. מבדיקה שנערכה עלה כי החנות פעלה ללא רישיון עסק ולא החזיקה באישור כיבוי אש כנדרש.

הפופולריים