העליון החמיר בעונש: ראש העיר אור יהודה לשעבר ירצה 38 חודשי מאסר

ראש העיר אור יהודה לשעבר ירצה 38 חודשי מאסר
דוד יוסף, שהורשע בעבירות מין ובמרמה והפרת אמונים נידון לשנתיים מאסר במחוזי תל אביב. המדינה ויוסף ערערו לעליון, שהחמיר בעונשו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד יוסף בדיון בבית משפט, 2016
צילום: צילום: רועי עלימה, פלאש 90

בית המשפט העליון החמיר הבוקר (רביעי) בעונשו של ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף, שהורשע  בעבירות מין ובמרמה והפרת אמונים. כך, הוא ירצה 38 חודשי מאסר במקום שנתיים שנגזרו עליו בבית המשפט המחוזי בתל אביב. 

בכך קיבל העליון את ערעור המדינה על העונש, עליו ערער גם יוסף. כבר במהלך הדיון אמרו השופטים כי בכוונתם להחמיר בעונש והציעו ליוסף לחזור בו מהערעור ובתמורה יגזרו עליו 38 חודשים ולא עונש חמור יותר. שלשום הודיע יוסף כי הוא מקבל את הצעת בית המשפט, ומשך את הערעור שלו.

יוסף נעצר ב-2015 בחשד לביצוע עבירות מין, מרמה והפרת אמונים וגניבה בידי עובד ציבור, והתפטר מתפקידו. בדצמבר 2016 הורשע ב-11 מתוך 15 עבירות המין שבהן הואשם, ובחמש עבירות מרמה והפרת אמונים, ונדון לשנתיים מאסר.

יוסף הורשע בהטרדות מיניות ובמעשה מגונה בכוח ב-11 נשים, שרובן עבודות עירייה. הוא העיר הערות מיניות לעובדות, ניצל את מעמדו, ליטף אותן ונשק להן. אצל כמה מהן יצר תלות בו ולאחר מכן אף פיטר אותן.

יוסף קרא לרחוב בעיר בשם "באלי", ובית המשפט קיבל את הטענה שהרחוב נקרא על שם אחת מהנשים איתן קיים יחסי מין. אותה אישה אף העידה כי אמר לה שביום מן הימים יקרא רחוב על שמה. בגין עניין זה הורשע יוסף במרמה ובהפרת אמונים. יוסף הורשע בגניבה בידי עובד ציבור שכן חילק למקורביו מלגות בסך אלפי שקלים, על חשבון סטודנטים נזקקים.

הפופולריים