לראשונה מאז התפטרותו: ח"כ ביטן נחקר במשך כחמש שעות

לראשונה מאז התפטרותו: ח"כ ביטן נחקר כ-5 שעות
יו"ר הקואליציה לשעבר נחקר בפרשת השחיתות בפעם הרביעית, וצפוי להיחקר עוד פעמיים השבוע. גם אשתו חגית נחקרה. כפי שנחשף בחדשות הערב בכאן 11, המשטרה דורשת ממנו להביא לחקירה את רשימת האורחים ונותני המתנות בחתונת בתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: צילום: רועי עלימה, פלאש 90

לאחר שהתפטר מתפקיד יו"ר הקואיליציה, חבר הכנסת דוד ביטן נחקר היום (ראשון) בפעם הרביעית במשרדי היחידה להב 433 במשך כחמש שעות. הוא צפוי להיחקר השבוע פעמיים נוספות - מחרתיים וביום חמישי. ביטן חשוד בקבלת שוחד מאנשי עסקים וקבלנים עבור קידום ענייניהם, אך הוא מכחיש את החשדות נגדו. רעייתו חגית ביטן נחקרה אף היא במשרדי היחידה במשך כשלוש שעות.

כפי שנחשף בחדשות הערב בכאן 11, בצעד חריג דרשה המשטרה דרשה מביטן להביא לחקירה את רשימת האורחים ונותני המתנות בחתונת בתו. זאת, כחלק מחקירת החשד שהאירוע מומן על ידי מקורבו משה יוסף. ביטן נענה לדרישה, אך דרש להטיל חיסיון על המסמכים שיציג בשל סוגיות של צנעת הפרט. הסיבה שהמשטרה ביקשה את הרשימה היא שביטן טוען שהחתונה מומנה מהמתנות. לדבריו, נכון שיוסף התעסק עם כסף מזומן, אבל לטענתו מדובר היה בכסף של המשפחה.

ביומן הצהריים של כאן רשת ב', אמר פרקליטו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, כי הוא ראה את רשימת האורחים והמתנות, אך ביטן טרם הגיש אותה לחוקרים. לדבריו, "שלחנו מכתב שאין לנו בעיה לתת את הרשימה, אבל על מנת לשמור על כבוד האורחים אנחנו לא רוצים שזה יצא החוצה, שהיא תהיה חסויה ויוטל עליה צו איסור פרסום". בתשובה לשאלת אסתי פרז, האם יש ברשימה מתנות בסכומים חריגים השיב דמרי כי "אני לא יודע מה זה חריג. הכל סביר לחלוטין, מניח את הדעת".

דמרי אמר כי ביטן "נתן לחוקרים תשובות שמניחות את הדעת. יש לו תשובות מאוד טובות, החל מחשבון הבנק של אשתו וכלה בפגישות בחנות "רהיטי מצדה" מצדה של משה יוסף". עוד הוסיף דמרי כי ביטן התפטר מתפקידו כיו"ר הקואליציה בגלל מגבלות של המשטרה על קשר עם עוזריו: "בעקבות הנסיבות הוא נותר ללא עוזרים, הרגיש שלא יכול לנהל את הקואליציה כפי שעשה לפני החקירה".

במקביל נמשכים המגעים להסדר עד מדינה עם יוסף. במוקד המגעים בין הרשויות ליוסף עומד אורכו של עונש המאסר שייגזר עליו במסגרת ההסדר. ההצעה הנוכחית של המשטרה והפרקליטות עומדת על שלוש שנות מאסר, אך הוא מצדו טוען כי מדובר בעונש כבד מדי. ההערכה היא, שאם יסכים לחתום על ההסדר – העונש יופחת.

בידי המשטרה ראיות ועדויות לכך, שמקורבו שיוסף שילם כסף מזומן לנציגי אולם האירועים בו נערכה חתונת בתו של ביטן. על פי גרסתו של יו"ר הקואליציה, יוסף עשה זאת כחבר המשפחה והעביר את הכספים שהתקבלו מהאורחים כמתנות.

הפופולריים