פגישת דרעי עם חבר שנתן לו כסף הוגדרה "פרטית"

פגישת דרעי עם חבר שנתן לו כסף הוגדרה "פרטית"
דרעי וחברו אילן שרעבי נפגשו בלשכת השר, חברו ביקש ממנו להתערב בסכסוך משפטי בין עיריית רמת השרון לכפר הירוק, שם הוא שוכר שטחים. השר ושרעבי נחקרו באזהרה על פרטי ההלוואה שסופקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הפנים אריה דרעי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פגישת שר הפנים, אריה דרעי, עם איש העסקים אילן שרעבי, המקורב לשר, שהעביר לו 200 אלף שקלים, הוגדרה ביומנו שהופץ לציבור, כפגישה פרטית שמשתתפיה נותרו חסויים. בפגישה דנו השניים בענייניו של שרעבי. כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. השר דרעי ושרעבי נחקרו באזהרה על ההלוואה שסיפק שרעבי לשר.

בפברואר 2016 נפגש השר נפגש בלשכתו בירושלים עם חברו הקרוב, שביקש ממנו להתערב בסכסוך משפטי בין עיריית רמת השרון לכפר הירוק שם הוא שוכר שטחים. הפגישה וחקירתו של שרעבי בעקבותיה נחשפה לפני כשבועיים על ידי העיתונאי גידי וויץ בעיתון "הארץ".

לאחר הפגישה פנה דרעי לגורמי מקצוע במשרד הפנים. ביומנו של השר שנמסר לעמותת "הצלחה", בעקבות בקשת חופש מידע, לא הופיעה הפגישה ובתאריך בה התקיימה הופיע הכיתוב "פעילות פרטית". כשפעילות מופיעה ביומני השרים, אך נמחקת כשהם מופצים לציבור בטענה שמדובר בפגישה אישית שאין לה עניין לציבור. 

שרעבי העביר את הסכום לדרעי בשנת 2011, טרם חזרתו של השר לפוליטיקה. דרעי טען כי מדובר בהלוואה ששכח להחזיר, והשיב את הכספים לאחר החקירה.

מיומנו של השר דרעי

עורך הדין דב גלעד כהן, המייצג את חברו של השר: "מר שרעבי והשר דרעי מיודדים זה שנים רבות. מר שרעבי העניק לשר דרעי הלוואות על פי בקשתו, בתקופה בה היה אזרח רגיל וללא מעמד ציבורי כלשהו. ההלוואות אינן נושאות ריבית, מטעמים הלכתיים, וכולן הוחזרו למעט ההלוואה האחרונה, שניתנה בחודש מרץ 2011. דרעי הכריז רשמית על חזרתו לחיים הציבוריים בחודש יוני 2011, ושמו נכלל ברשימות לכנסת בדצמבר 2012. לא קיים כל קשר בין פנייתו משנת 2016 של מר שרעבי לשר דרעי, בבקשה לבחון את בקשתו של מנכ"ל הכפר הירוק, לבין ההלוואה שנתן לדרעי כאדם פרטי, חמש שנים קודם לכן".

"שרעבי עתיד להתפנות משטח הכפר בשבועות הקרובים, והסכסוך בין עיריית רמת השרון והכפר הירוק תלוי ועומד בבית המשפט המחוזי בתל אביב. מכאן שאין לו כל עניין אישי בדבר, למעט הרצון לעזור", הוסיף עורך הדין של שרעבי.

תגובת לשכתו של השר דרעי: "השר סירב בעבר להגיב להדלפות מהחקירה ולפיכך מסרב להגיב גם לפרסום זה. השר דרעי ימסור את תשובותיו אך ורק לחוקרים ולא בתקשורת. השר דרעי חוזר וקורא להתאזר בסבלנות ולכבד את החקירה".

הפופולריים