כתב אישום יוגש נגד 18 חברי ארגון פשע בגין שלושה מקרי רצח

18 חברי ארגון פשע חשודים ב-3 מקרי רצח
חברי ארגון הפשע עודה, ובהם ראש הארגון, יואשמו בחיסול בבת ים לפני כשנה וברצח כפול ביפו במאי אשתקד. בין החשודים: העבריין איציק בר מוחא. במשטרה צופים מעצרים נוספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

הצהרת תובע הוגשה היום (ראשון) נגד 18 עצורים, החשודים בין היתר ברצח אביחי ועקנין לפני כשנה בבת ים, וברצח הכפול ביפו של מריה גאנם ופיראס נאדי, שבוצע בחודש מאי. בין העצורים חברים מארגון הפשע עודה וראש הארגון - קוטייר עודה, והעבריין איציק בר-מוחא. בהמשך השבוע המשטרה מתכוונת להגיש נגד החשודים כתב אישום.

בחקירת הפרשה עלה כי על אף שהקורבנות בשני האירועים היו מוכרים למשטרה, לא הם היו היעד המקורי לחיסול. במהלך החקירה הסמויה גויס נגד חברי הארגון עד מדינה שהיה שותף לפחות לאחד ממעשי הרצח.

באמצע חודש ספטמבר הפכה החקירה לגלויה, כאשר המשטרה פשטה על בתי החשודים, ובחיפושים שם אותרו מאות אלפי שקלים במזומן, אמצעי לחימה שונים וסמים. העבירות המיוחסות לחשודים: רצח, ניסיון לרצח, סחיטה באיומים, חטיפה, החזקת אמל"ח, הלבנת הון ועוד.

בכוונת המשטרה לעצור עבריינים מוכרים נוספים, החשודים בקיום קשרי פשע עם חברי ארגון הפשע עודה. העבריינים הללו נמצאים כעת בחו"ל, ככל הנראה מחשש שייעצרו. למרות זאת, הם צפויים להיעצר כשיחזרו לארץ, או לאחר שהמשטרה תפיץ את שמותיהם בחו"ל עם הגשת כתב האישום בפרשה.

פרקליטיו של קוטייר עודה, עוה"ד ווליד כבוב, רצון דרחי ונעמה אלחדד מסרו: "האישומים שמיוחסים לחשודים הם תולדה של אוסף שקרים מבית היוצר של עד מדינה נוסף שגויס על ידי המשטרה. סופם להתנפץ על מזח האמת, כפי שיתבהר במהלך המשפט".

הפופולריים