חשד: בדה גניבה של מאות כבשים כדי להעלים מס בכחצי מיליון שקל

הונאת מס: בדה גניבת כבשים בכחצי מיליון ש"ח
חקלאי ובני משפחתו התלוננו על גניבה של יותר מ-400 טלאים וכבשים ממושב עין הבשור, אך בחקירה התגלה: בעלי החיים נמכרו ככל הנראה מבלי לדווח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כבשים
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חקלאי מדרום הארץ ובני משפחתו חשודים כי מכרו מאות כבשים מבלי לדווח – ואז בדו את גניבתם בניסיון להעלים מיסים. במשטרה אמרו הבוקר (שני) כי היקף ההונאה נאמד בסכום של כחצי מיליון שקלים.

החשד התעורר אתמול, כשמשפחת החקלאי דיווחה על גניבת ענק של יותר מ-430 טלאים וכבשים מהדיר שברשותם במושב עין הבשור. למקום נשלחו עשרות שוטרים מהיחידה המרכזית לחקירת פשיעה חקלאית במג"ב כדי לאסוף ראיות, שמהן עלה כי בעלי החיים נמכרו ככל הנראה במהלך השנה החולפת ב"שוק שחור" מבלי לדווח על כך לרשויות המס.

קצין החקירות של מג"ב מסר הבוקר כי "עם קבלת הדיווח, הקפצנו כוחות רבים למה שהיה נראה לנו כאחת מגניבות הצאן הגדולות ביותר בשנים האחרונות. בשלב איסוף הממצאים ופענוח הזירה, התברר לנו כי מדובר בחשד להונאה בסכום של כחצי מיליון שקלים אותם העלימו ככל הנראה משפחת החקלאי".

כמו כן, במג"ב הדגישו היום כי הם "רואים בחומרה כל ניסיון להונות את משטרת ישראל בדיווחים כוזבים, המאלצים את המשטרה בעת קבלת הדיווח להשקיע אמצעים ומשאבים רבים תוך הוצאות תפעוליות כספיות גדולות". עוד נאמר בהודעה כי "במסגרת המאבק בפשיעה החקלאית נעשה שימוש באמצעים המתקדמים ביותר שעומדים לרשות המשטרה, שמפענחים גם מקרים בהם מנסים להונות את רשויות אכיפת החוק".

הפופולריים