מועמדי שקד לעליון: פרופ' אלכס שטיין נכנס ברגע האחרון

ברגע האחרון: פרופ' אלכס שטיין במועמדים לעליון
שרת המשפטים פרסמה את רשימת המועמדים לבית המשפט העליון שייבחרו בעוד שבועיים. גם שופט המחוזי חאלד כבוב, עו"ד ציון אמיר והיועץ המשפטי של הכנסת בפנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד והוועדה לבחירת שופטים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד פרסמה היום (שני) את רשימת המועמדים לבית המשפט העליון, שמתוכה תמנה הוועדה לבחירת שופטים בחודש הבא את השניים שיחליפו את יורם דנציגר ואורי שוהם. ברגע האחרון, הכניסה השרה שקד לרשימה את פרופ' אלכס שטיין – מומחה בדיני ראיות, משפט אזרחי ותורת המשפט, שחי בשנים האחרונות בארצות הברית.


פרופ' אלכס שטיין

הרשימה כוללת 25 מועמדים, ועל פי הערכות, מי שייבחרו מתוכה יהיו שופט מכהן ואיש אקדמיה. בין השמות המובילים מבין השופטים ניתן למצוא את עופר גרוסקופף, שאול שוחט ומשה סובל. גם השופט רם וינוגרד, הנחשב אף הוא למועמד של שקד, וחאלד כבוב זוכים לסיכויים גבוהים להיבחר.

ברשימת המועמדים שאינם שופטים ניתן למצוא שמות מוכרים, כמו היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון, עורך הדין ציון אמיר ופרופ' יפעת ביטון. ועדת השופטים צפויה להתכנס ב-22 בפברואר ולהודיע על החלטתה.

בתגובה לפרסום רשימת המועמדים, מסרה ח"כ רויטל סוויד (המחנה הציוני) כי "נשים מהוות 50% מהאוכלוסייה, אך על פי חברי הוועדה הן ראויות ל-20% בלבד מרשימת המועמדים לכהונת שפיטה בבית המשפט העליון. רשימת המועמדים לעליון מכובדת וראויה, אך בולט בה חסרונן של הנשים.

"כיום, כשנשים מחזיקות בעמדות המפתח בעולם המשפט הישראלי - זוהי השעה לתקן עוול היסטורי ולהשוות את מספר הנשים בבית המשפט העליון למספר הגברים. אני קוראת לשרת המשפטים ולוועדה למינוי שופטים לפעול על פי עקרונות השיוויון המיגדרי ושיוויון ההזדמנויות ולמנות לפחות שופטת אחת לבית המשפט העליון".

הפופולריים