תיק ביטן: מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר מסר עדות במשטרה

תיק ביטן: מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר מסר עדות
עוזי יצחקי נשאל בלהב 433 על פגישותיו עם מנכ"ל דניה סיבוס, החשוד שהעביר שוחד לח"כ ביטן. יצחקי טען כי לא ידע על התשלום לכאורה עבור הפגישות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, עוזי יצחקי, מסר עדות ביחידה להב 433 של המשטרה בתיק דוד ביטן – כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. הוא זומן במסגרת חקירת החשד כי מנכ"ל חברת דניה סיבוס רונן גינזבורג העביר כספי שוחד לח"כ ביטן באמצעות משה יוסף, כדי לקדם אינטרסים של החברה מול משרד התחבורה.

על פי החשד, ביטן פנה לראש מטה שר התחבורה עידן פרץ, על מנת שהאחרון יקדם פגישות עם המנכ"ל יצחקי. פרץ אכן תיאם את קיום הפגישות, ויצחקי נשאל בעדותו על התוכן שעלה בהן. מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר טען כי לא ידע שגינזבורג שילם כספים עבור קיום הפגישות, ולא ידע כי עומדות מאחוריהן עבירות שחיתות לכאורה.

יצחקי מסר בתגובה כי הוא מנוע מלהתייחס לפרטים, וקרא "לתת למשטרה לעשות את עבודתה".

עו"ד אייל כהן, המייצג את עידן פרץ, מסר: "אנו מכבדים את בקשת המשטרה לפיה אין להתבטא בתקשורת בנושא החקירה ובשל כך לא נוכל להגיב לגופו של ענין. יחד עם זאת יובהר כי, מר פרץ השיב לשאלות החוקרים באופן מפורט ושיתף פעולה באופן מלא, ולטענתו פעל בנושא שנחקר לגביו על פי דין, ביושר ובשקיפות וכי לא נפל כל רבב במעשיו".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה חושדת שח"כ דוד ביטן תיווך בין מנכ"ל חברת דניה סיבוס למשרד התחבורה לצורך קידום ענייני החברה. לפי החשד, ביטן ביקש מעידן פרץ, ראש מטה שר התחבורה ישראל כ"ץ, לארגן פגישה בין מנכ"ל דניה סיבוס רונן גינזבורג לבין מנכ"ל משרד התחבורה דאז.

דניה סיבוס ביקשה ממשרד התחבורה להתערב בקידום הקמת תחנות דלק בכביש 431, לאחר שהאישור להקמתן התעכב במשך שנים. מנכ"ל החברה חשוד ששילם מאות אלפי שקלים למשה יוסף, אחד החשודים המרכזיים בפרשה, כדי שיקדם את ענייניו. המשטרה בודקת אם מדובר בכספי שוחד שהועברו לביטן.

פרץ נחקר בשבוע שעבר באזהרה במשרדי להב 433 פעם נוספת. בחקירתו טען כי העביר את פניית דניה סיבוס לקיים את הפגישה עם מנכ"ל משרד התחבורה לח"כ ביטן, כפי שנהוג לעשות וכחוק. על פי ממצאי החקירה, השר כ"ץ עצמו לא מעורב בפרשה. מקורבי ביטן מכחישים כי הוא פעל בעניין דניה סיבוס.

הפופולריים