ח"כ דוד ביטן נחקר בפעם השישית בלהב 433

ח"כ דוד ביטן נחקר בפעם השישית בלהב 433
יו"ר הקואליציה לשעבר שמר גם הפעם על זכות השתיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן בדרך לחקירה
צילום: צילום: פלאש 90

הסתיימה חקירתו של יושב ראש הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן מהליכוד. ביטן הגיע הבוקר (ראשון) בפעם השישית למשרדי יחידת להב 433 של המשטרה, לחקירה נוספת בפרשת השחיתות בראשון לציון וגם בחקירה זו, שמר על זכות השתיקה, כפי שעשה בחקירות האחרונות. ההערכות טרם החקירה היו כי ביטן יעומת עם עדויות חדשות שנגבו בפרשה בחודש האחרון. בין העדויות גם אלו מקורבו משה יוסף והיזם דרור גלזר.

ביטן חשוד בקבלת שוחד עבור קידום פרויקטים של יזמים שונים. על פי החשד היזמים העבירו כספים למשה יוסף והוא העבירם במזומן לחבר הכנסת. על פי ההערכות, ביטן צפוי להמשיך ולשמור על זכות השתיקה גם היום. 

במסגרת הפרשה, ביטן חשוד בקבלת שוחד עבור קידום פרויקטים של יזמים שונים. על פי החשד, היזמים העבירו כספים למשה יוסף, שכונה "הבנקאי" של ביטן, וזה העבירו לחבר הכנסת. חקירתו האחרונה של ביטן התקיימה לפני כשבועיים, ובמהלכה הוא הציג לחוקרי יחידה להב 433 של המשטרה את רשימת האורחים והמתנות שמסרו בחתונת בתו, מבלי למחוק פרטים. זאת חרף הסיכום עם המשטרה, שעליו פורסם לראשונה בכאן חדשות, המאפשרת לו להסתיר את זהותם של האורחים.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, עוזי יצחקי, מסר עדות ביחידה להב 433 של המשטרה בתיק של ביטן. הוא זומן במסגרת חקירת החשד כי מנכ"ל חברת דניה סיבוס רונן גינזבורג העביר כספי שוחד לח"כ ביטן באמצעות משה יוסף, כדי לקדם אינטרסים של החברה מול משרד התחבורה.

על פי החשד, ביטן פנה לראש מטה שר התחבורה עידן פרץ, על מנת שהאחרון יקדם פגישות עם המנכ"ל יצחקי. פרץ אכן תיאם את קיום הפגישות, ויצחקי נשאל בעדותו על התוכן שעלה בהן. מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר טען כי לא ידע שגינזבורג שילם כספים עבור קיום הפגישות, ולא ידע כי עומדות מאחוריהן עבירות שחיתות לכאורה.

 

הפופולריים