נדחה הערעור של סרנה במשפט הדיבה נגד נתניהו: ישלם 20 אלף שקל פיצוי

נדחה הערעור של סרנה במשפט הדיבה נגד נתניהו
המחוזי תל אביב דחה את טענותיו של העיתונאי בנוגע לתביעת לשון הרע וגובה הפיצויים. פרקליטיו: נערער, לא ייתכן שלא קיבלו דבר מטענותינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ורעייתו שרה
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בית המשפט המחוזי תל אביב דחה היום (ראשון) את הערעור בתביעת לשון הרע שהגיש העיתונאי יגאל סרנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. בנוסף נקבע כי סרנה ישלם הוצאות משפט ושכר טרחה בסך 20 אלף שקל. פרקליטו הודיעו כי יערערו על כך.

בהחלטה נדחו טענותיו של סרנה בנוגע לשאלה אם מדובר בלשון הרע, וגם בנוגע לפיצוי שנפסק בבית משפט השלום תל אביב. פרקליטיו של סרנה אמרו כאמור כי טרם נאמרה המילה האחרונה: "לא ייתכן שבית המשפט לא יקבל אף טענה שלנו".

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "השופטת אביגיל כהן קבעה כי אין מדובר בתביעת השתקה, וכי הפרסום ברשתות החברתיות אינו שונה מכל פרסום בכל תקשורת 'מסורתי', ועל כן חייב להגן על שמם הטוב מפני פרסום פוגעני, כמו כל אזרח. עוד נקבע בפסק הדין כי סרנה לא פעל בתום לב, אלא מתוך כוונה לפגוע בשמם של ראש הממשלה ורעייתו. בית המשפט קבע כי לראש הממשלה ורעייתו זכות מלאה להגן על שמם הטוב מפני פרסום פוגעני, כמו לכל אזרח".

בני הזוג נתניהו תבעו בשנה שעברה את סרנה על סכום של 279 אלף שקלים בגין הוצאת לשון הרע. זאת בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק ובו טען כי הורתה שרה נתניהו לעצור את שיירת ראש הממשלה במהלך נסיעה בכביש ירושלים תל אביב ולהוריד מן מכונית את ראש הממשלה. לפני כחצי שנה פסק בית משפט השלום בתל אביב לטובת הזוג נתניהו והורה לסרנה לפצותם ב-100 אלף שקל.

פרקליטו של סרנה, עורך הדין ליאור אפשטיין, אמר אז בריאיון לתכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב' כי פייסבוק הוא לא רדיו ובית המשפט עשה טעות משפטית:

הפופולריים