היועמ"ש לממשלה: אי הרחבת בתי הכלא תביא לשחרור אלפי אסירים

היועמ"ש: אם בתי הכלא לא יורחבו אסירים ישוחררו
במכתב לשרים שקד, כחלון וארדן כתב מנדלבליט כי אם לא תגובש תוכנית ממשלתית בהקדם, בהתאם להחלטת בג"ץ, 3,000 אסירים ישוחררו כבר בחודש הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסירים בכלא אלה
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מזהיר את שרי הממשלה כי אם לא תושלם במהירות גיבושה של התוכנית הממשלתית להגדלת שטחי המחיה של אסירים בבתי הכלא בישראל, כפי שדרש בג"ץ, אלפי אסירים ישוחררו לחופשי. לדברי מנדלבליט, אי השלמת התוכנית תביא לשחרורם של 3,000 אסירים עד סוף החודש הבא, וכ-6,000 עד סוף 2018.

במכתב ששלח היועמ"ש שלשום (רביעי) לשרת המשפטים איילת שקד, שר האוצר משה כחלון והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן נכתב כי גורמי המקצוע המליצו לקדם תוכנית רב שנתית ליישום פסק הדין של בג"ץ בנושא, ולקבל החלטת ממשלה בהתאם.

עוד הוסיף מנדלבליט: "על פי הנמסר לי, הטעם העיקרי לכך שעבודת ההכנה על ההחלטה טרם הושלמה נובע ממחלוקת בין משרד האוצר למשרד לביטחון הפנים. המחלוקת היא בנושאים שאינם קשורים באופן ישיר להחלטה זו ושבעקבותיה הפסיק המשרד לביטחון הפנים לשתף פעולה בקידום ההחלטה". היועמ"ש כתב כי אם לא תגובש באופן מידי החלטת ממשלה בנושא, הוא לא יוכל לבקש מבג"ץ לדחות את המועד ליישום פסק דינו.

פסק הדין שהורה למדינה להגדיל בהדרגה את שטח המחיה של אסירים ועצירים ניתן ביוני 2017, והוא הורה להתחיל בהגדלת שטח המחיה של האסירים מאמצע חודש מרץ 2018 בתחילה ל-3 מ"ר, ובסוף 2018 ל-4.5 מ"ר.

הפופולריים